Magiškoji Etiopijos žemė
Leonarda ŠARAKAUSKIENĖ
Vietos žmonės išdidžiai sako, kad Etiopija yra Afrikos tėvynė.
O ką apie ją žino europiečiai? Daugelis girdėjo, kad tai antra pagal gyventojų skaičių Afrikos šalis, kavos gimtinė, bet tik mėgstantieji kapstytis praeityje pasakys, jog čia prasidėjo žmonijos istorija. Etiopijos nacionaliniame muziejuje Adis Abeboje saugomi Lucy – žmonių pramotės – 3,2 mln. metų senumo palaikai.
Skanios vasaros išlydėtuvės
Raminta Lisauskienė
Atsisveikinimas su vasara dažniausiai ilgesingas. Tačiau ar verta liūdėti, kai ji prikrovė pilnas pintines gėrybių? Tegul šios išlydėtuvės būna džiaugsmingos, kupinos padėkos, kad galime mėgautis išskirtiniais ir vis dar vasariškais skoniais.
Gyvoji inkstų donorystė – visuomenės brandos egzaminas
Solveiga POTAPOVIENĖ
Viena po kitos įveikiamos kliūtys, trukdančios transplantuoti gyvo donoro inkstus, tačiau gyvoji donorystė Lietuvoje stipriai atsilieka nuo kitų Europos šalių. Šių saugių donorui, gyvenimo kokybę ir trukmę recipientui gerinančių inkstų transplantacijų entuziastas, Santaros klinikų urologas dr. Albertas ČEKAUSKAS džiaugiasi, kad turime žmonių, kurie ryžtasi dovanoti dalį savęs kitam.
Rudens pranašai – kardeliai
Rita Šemelytė
Antroje vasaros pusėje gėlynus papuošia kardelių žiedai. Šios gėlės dėl spalvų ir žiedų įvairovės turi daug ištikimų gerbėjų. „Kardeliai – rudens pranašai, neatsiejami nuo Mokslo ir žinių dienos šventės“, – sako Vilniaus universiteto botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių kolekcinių augalų vedėja dr. Gitana Štukėnienė.