„Ūkininko patarėjas“ Nr. 102, 2017 m. rugsėjo 12 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Sertifikuota sėkla: kol pirks, tol brangs

Vanda BARONYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietinga rugiapjūtė artėja prie pabaigos, bet žieminių javų sėja kaip reikiant nė nepradėta. Teigiama, kad grūdų kokybė geresnė už pernykštę, tad suprantama, žemdirbiams parankiau sėti ūkinę sėklą: apytikriais duomenimis, norint įsigyti toną sertifikuotų sėklų, reikia parduoti 2,5– 3 t derliaus. Ir jeigu derliaus supirkimo kainos šuoliuoja aukštyn žemyn, sertifikuota sėkla tik brangsta.

Tešla aktualiems pokyčiams kepti – jau užmaišyta

Irma DUBOVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Seimo „keptuvės“ jau laukia daugybė žemdirbiams aktualių teisės aktų projektų, kurie nulems mokestinius pokyčius (akcizo dyzelinui didinimą, pelno mokesčio lengvatos stambiesiems žemės ūkio subjektams panaikinimą, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto ir gyventojų pajamų mokesčių naujoves), žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo saugiklių pakeitimus. Baigiamas rengti valstybės valdomų veislininkystės bendrovių privatizavimo įstatymo projektas. Žemdirbių savivalda nusiteikusi ginti savo interesus ir domisi, kokia tešla užmaišyta pokyčių blynams. Pirmasis artėjančio naujų blynų sezono naujovių šydą praskleidė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) prezidiumas.

Invazinių šliužų ataka!

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Per Pirmąjį pasaulinį karą žuvo 18 mln. žmonių, nuo tuo pat metu (1918–1920 metais) siautusio ispaniškojo gripo visame pasaulyje mirė 50 mln. žmonių, o sirgo kas antras planetos gyventojas. Šiandien ispaniškąjį gripą visi pamiršę, o Didžiojo karo nuostoliai nuolat prisimenami. Lietuvos valdininkai, aplinkosaugininkai dabar visą savo dėmesį sukoncentravę į afrikinį kiaulių marą, nors kasmet vis gausėjantys invazinių ispaninių šliužų būriai jau sukelia beveik tokią pat grėsmę Lietuvos daržams, kaip tiesiasparnių skėrių spiečiai Afrikos, Azijos javų pasėliams.
„Ūkininko patarėjo“ kalbinti Aplinkos ministerijos pareigūnai, mokslininkai tvirtino, kad iš Pirėnų pusiasalio istorinės romėnų Luzitanijos provincijos per visą Europą į Lietuvą patekusius, minkštalapes daržoves, braškes, pomidorus ypač mėgstančius gličius padarus reikia naikinti nedelsiant, nes ispaniniai šliužai dauginasi geometrine progresija, o mūsų šalies klimatas jiems ypač palankus gyventi ir veistis.

Liudas Razma, Antanas Šerpetis ir Tomas Balčėnas mano, kad eiles sumažino prasti orai.

Užderėjo grūdų supirkimo punktų

Juozas SKRIPKAUSKAS
„ŪP“ korespondentas

Ūkininkui visada buvo svarbu, kur realizuoti savo produkciją, o javapjūtės įkarštyje tai ypač aktualu. Dar pernai dažnas ir naktį praleisdavo eilėje prie „Kretingos grūdų“ bazės, kad galėtų išpilti priekabą grūdų ir grįžtų prie kombaino, o šiemet eiles kažkas tarsi burtų lazdele nušlavė – sumažėjo perpus ar net trigubai. Vieni kaip galimą priežastį įvardija nepastovius orus, kiti – naujas supirkimo vietas. Atrodo, teisūs ir vieni, ir kiti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.