„Ūkininko patarėjas“ Nr. 126, 2017 m. lapkričio 9 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Darbo rinką kaime koreguoja ir gamta

Juozas SKRIPKAUSKAS
ŪP korespondentas

Vienas puikiai Lietuvoje žinomas ūkininkas, šiemet dėl klimato kataklizmų praradęs dalį derliaus, svarsto apie dideles ūkio reformas, įskaitant ir darbuotojų atleidimą. Tikėtina, kad panašių ūkių Lietuvoje šiemet yra ne vienas ir ne du, tad situacija juose susiklosčiusi labai panaši.

Žemės saugikliai finišo tiesiojoje

Irma DUBOVIČIENĖ
ŪP korespondentė

Dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimų Seimas buvo pasiryžęs apsispręsti dar pavasario sesijoje, tačiau itin jautrią temą nutarta gvildenti itin atsargiai. Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) sudaryta darbo grupė išsijuosusi triūsė per vasarą, į tą veiklą buvo įsitraukę per 70 žmonių. Planuota dėl įstatymo priėmimo plenariniame posėdyje balsuoti antradienį, tačiau klausimas buvo išimtas iš darbotvarkės, mat parlamentarai vis dar teikė naujus pasiūlymus. Pirmadienį jų užregistruota net keturi. Tad KRK posėdis nagrinėjo pasiūlymus ir antradienį, ir trečiadienį.

Neariant žemės laimi ūkininkas ir gamta?

Daiva SKIRKEVIČIENĖ

Mokslininkams skambinant pavojaus varpais dėl globalinio atšilimo ir dažnėsiančių su juo susijusių gamtos kataklizmų, neariminė žemdirbystė ūkininkams galinti būti kone išsigelbėjimas, norint toliau rentabiliai dirbti žemę ir sulaukti derliaus. Be to, neariminė žemdirbystė tausojanti gamtą – dirvą gelbstinti nuo erozijos, pasėlius – nuo ligų, reikia naudoti mažiau chemijos jų apsaugai. Nesuartos ražienos sulaikančios sniegą ir neleidžiančios pasėliams iššalti, taip pat – teikiančios prieglobstį paukščiams ir smulkiems žvėreliams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.