„Ūkininko patarėjas“ Nr. 127, 2017 m. lapkričio 11 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Šalies perdalijimas rajonų nevilioja

Stasys JOKŪBAITIS
ŪP korespondentas

Vidaus reikalų ministerija kuria planus panaikinti apie didžiuosius šalies miestus esančias rajonų savivaldybes. Tai yra numatyta šiuo metu rengiamoje baltojoje knygoje, kurioje turėtų būti nubrėžtos regioninės politikos gairės artimiausiam dešimtmečiui. Tačiau savivaldybių atstovai tokius planus vertina skeptiškai. Jų nuomone, vadinamųjų žiedinių savivaldybių likvidavimas tik dar labiau nutolins žmones nuo valdžios ir paspartins kaimo nykimą.

Nejaugi užgesintų švyturį per audrą?

Parengė ŪP korespondentas
Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

Šios kadencijos Seimas, nors jame posėdžiauja du buvę Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vadovai ir būrys žinomų ūkininkų, netikėtai yra priešiškesnis žemdirbių savivaldai negu ankstesnieji parlamentai, kuriuose agrarininkus galima buvo suskaičiuoti ant rankų pirštų. Net 50 parlamentarų parėmė dviejų „paksininkų“ siūlymą 2018-aisiais neskirti valstybės biudžeto lėšų ŽŪR.
Nuo 2020 m. Lietuvos žemės ūkiui tenkantis europinių pinigų vokas gerokai suplonės. Gal ŽŪR tarybai ir prezidiumui daugiau neverta kovoti dėl valdiškų ir Europos Sąjungos (ES) lėšų, bet reikėtų pagaliau nustatyti du dešimtmečius aptariamą, tačiau vis nepatvirtinamą žemdirbių savivaldos mokestį, ir nepriklausyti nuo niekieno malonės?

Žiemkenčių grūdinimasis prieš žiemą

Doc. Vytautas LIAKAS
ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko mokslo darbuotojas

Specialistai sako, kad neprisimena panašių meteorologinių sąlygų, kai du metus iš eilės vyrauja lietingi orai. Ūkių specialistai nerimauja dėl žiemkenčių būklės, nes spalį didesnėje Lietuvos dalyje kritulių iškrito 1,5–2,0 standartinės klimato normos, o kai kuriuose Žemaitijos rajonuose – 2,3–2,8. Saulė spindėjo 25–50 valandų trumpiau nei įprasta, vadinasi, augalai negavo reikiamo kiekio saulės energijos. Jei tokios sąlygos būtų buvusios tik spalio mėnesį, būtų galima jaustis ramiau, bet rugsėjį taip pat lijo daugiau nei įprasta, o saulė spindėjo 15–20 valandų trumpiau. Tad nesunku paaiškinti, kodėl žieminiai rapsai atrodo silpniau išsivystę nei ankstesniais metais.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.