„Ūkininko patarėjas“ Nr. 128, 2017 m. lapkričio 14 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ar baigs žaidimus su laikrodžio rodyklėmis?

Stasys JOKŪBAITIS
ŪP korespondentas

Du kartus per metus pirmyn atgal sukioti laik­rodžio rodykles ir po to „aklimatizuotis“, atrodo, jau atsibodo ne tik gyventojams, ypač ūkininkams, bet ir iki šiol su tuo nuolankiai besitaiksčiusiems politikams. Apie siekius atsisakyti laikrodžių sukiojimo pastarosiomis die­nomis prabilo net trys Sei­mo nariai. Tarp jų – net buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, kuris anksčiau nematė galimybės pasipriešinti Briuselio direktyvai dėl vasaros ir žiemos laiko. Šį kartą šansų daugiau, nes laikrodžio rodyklių sukiojimu nepatenkintos ir kai kurios kitos valstybės, grasinančios to atsisakyti vienašališkai.

Dalį bulvių derliaus paliko ant lauko

Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas

Raseiniai – ne bulvių kraštas, čia nerasime, kaip Kėdainiuose ar kitur, ūkininkų, auginančių jų po 40 ir daugiau hektarų. Bene didžiausi bulvių laukai yra Pumpurų kaime (Šiluvos sen.), o jų šeimininkas – Vaidas Vasiliauskas. Pasidomėjome, kaip šiam ūkininkui sekasi tvarkytis ūkyje, kuriame šiemet liko nenukasta net pusantro hektaro bulvių.

Ir šiuolaikinė sodyba gali būti tradicinė

Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas

Šiandien vienodėjančiame pasaulyje kiekviena tauta stengiasi išsaugoti ir puoselėti savo ypatumą, išskirtinumą. Architektūra, gyvenamoji aplinka – vienas iš sudedamųjų jų elementų. Lietuvoje nuo seno vyravusi medinė architektūra bei tradiciniai sodybų priedai – papuošimai, darželiai ir kt. – nyksta. Statoma vis daugiau „eurostandartinių“ namų su plastiko langais, betoninėmis trinkelėmis grįstais kiemais. Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė Agnė Buchaitė ŪP korespondentui teigė, kad pažanga bei naujovės nėra blogai, tačiau būtina pasistengti nepamiršti savo šaknų, juolab kad mūsų protėviai turėjo puikių dekoratyvių elementų, puošusių jų sodybas, kuriuos galime panaudoti ir šiandien.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.