„Ūkininko patarėjas“ Nr. 17, 2018 m. vasario 10 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ar laboratorijų pertvarka atlaisvins rankas žemdirbiams?

Parengė ŪP korespondentė
Monika KAZLAUSKAITĖ

Skaičiuojama, kad Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) dirba apie 350 darbuotojų, su ja susijusiose įstaigose, institucijose – apie 2,5 tūkst. Siekiant optimizuoti veiklą, mažinti kaštus, valdininkai užsimojo pertvarkyti ŽŪM pavaldžias įmones. Šiuo metu pertvarkos smaigalyje – laboratorijos. Anksčiau buvo planuota VĮ „Pieno tyrimai“ privatizuoti, bet dabar nuspręsta ją sujungti su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, vėliau – su Nacionaliniu maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutu bei Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorija.
Tad šiandien ir klausiame: kokia šios pertvarkos prasmė, atlaisvins ji ūkininkų rankas ar dar labiau jas suvaržys?

Jaunasis ūkininkas augina laimingas vištas

Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas

Dvidešimt septynerių metų Ovidijus Jonutis šiuolaikiškai įrengtoje fermoje praėjusių metų gruodžio viduryje pradėjo rinkti dedeklių, laikomų ant kraiko, kiaušinius. Šio verslo jaunasis ūkininkas ėmėsi, kad netektų pigiai parduoti savo paties užaugintų kviečių. Juo labiau kad pastaruoju metu sparčiai didėja ne narvuose laikomų, o vadinamųjų laimingų vištų kiaušinių paklausa.

Kaimui atgimti geriausiai padeda teatras

Daiva BARTKIENĖ
ŪP korespondentė

Valstybės istorija rodo, kad lietuvybei ir tautos tradicijoms net sunkiausiais laikais padėjo išlikti kaimas ir gilus ten gyvenančių žmonių kultūros suvokimas. Tauragės kultūros centro režisierius, poetas ir fotomenininkas Sigitas Kancevyčius įsitikinęs, kad ir šiais laikais kultūra turi burti žmones. Pasak jo, neverta išradinėti dviračio – geriausiai pagelbėtų teatras. Tauragėje jau kelinti metai vykstantis kaimo teatrų sąjūdis savo idėjomis užkrėtė ir kai kurias aplinkinių rajonų kaimų bendruomenes.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.