„Ūkininko patarėjas“ Nr. 49, 2018 m. gegužės 3 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Bičių apsauga tapo svarbesnė negu derliaus

Parengė ŪP korespondentė
Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

Europos Komisija (EK) uždraudė Europos Sąjungos (ES) laukuose naudoti neonikotinoidus – vieną iš pesticidų rūšių. Juos bus galima naudoti tik uždaruose šiltnamiuose. Sprendimas priimtas vadovaujantis EFSA (Europos maisto saugos tarnybos) pateiktais moksliniais įrodymais, kad žemės ūkyje naudojami neonikotinoidai yra viena iš svarbiausių gamtos taršos priežasčių, dėl kurios pasaulyje sparčiai mažėja bičių populiacija.
Bitės ir kiti vabzdžiai, apdulkindami tris ketvirtadalius visų pasėlių, yra gyvybiškai svarbūs pasaulinei maisto gamybai. Tad EK sprendimu uždrausti neonikotinoidus turbūt ypač džiaugiasi bitininkai. O ūkininkai? Ar uždraudus neonikotinoidus nesumenks rapsų ir kitų kultūrų derliai? Kas laukia ES valstybių ir Lietuvos žemės ūkio? Galbūt yra alternatyva neonikotinoidams? Situaciją komentuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra BENIULIENĖ.

Pienininkų emocijas keičia aritmetika

Justinas ADOMAITIS
ŪP korespondentas

„Šiandien ant stalo dedame sūrį, bet kalbame tik apie išrūgas, – šmaikštauja buvusi ilgametė Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) gyvulininkystės specialistė Elona Linartienė, – kai prieš ketvirtį amžiaus kūrėme pieno gamintojų asociaciją, mintyse turėjome skalsų lietuvišką pieno ūkį, kurio viziją tarpukariu puoselėjo pirmosios žemės reformos autorius prelatas Mykolas Krupavičius. Dabar pieno reikalus į šalį stumia politinės pasukos, palikdamos ore nacionalines ambicijas auginti milijoną karvių ir melžti per metus tris milijonus tonų pieno.“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.