„Ūkininko patarėjas“ Nr. 5, 2018 m. sausio 13 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Ar teistumo žymė žmogų būtinai turi lydėti visą gyvenimą?

Parengė ŪP korespondentas
Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

Vyriausybė pritarė, kad Konstitucijos 56 straipsnį reikia papildyti nuostata, draudžiančia kandidatuoti į Seimą asmenims, teistiems už tyčinius nusikaltimus, jei teistumas neišnykęs arba nepanaikintas. Praėjusį rudenį, pritrūkus Lietuvos kaimo plėtros programos lėšų, kai kurios žemdirbiškos organizacijos siūlė neleisti teistiems asmenims prašyti ES paramos. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, pats teistas už 2003 m. kelių blokadas, atsakė, kad paramos galbūt neturėtų gauti asmenys, nubausti už finansinius ar ekonominius nusikaltimus, bet ne už eismo taisyklių pažeidimus.
Ar teistumo šešėlis turi lydėti žmogų iki mirties, užkirsti jam galimybes siekti verslo pajamų, profesinių aukštumų, politinės karjeros? Ar tokiu atveju nepažeidžiamas klasikinis romėniškas teisės principas „non bis in idem“ – negalima antrą kartą bausti už tą patį nusikaltimą?

Lietuvos avininkystę išgelbėtų tik eksportas

Monika KAZLAUSKAITĖ
ŪP korespondentė

Šiuo metu Lietuvos ūkiuo­se laikoma apie 180 tūkst. avių. Beveik per dvidešimtmetį avių skaičius šalyje išaugo penkiolika kartų, tačiau šiandien nemaža dalis jų augintojų stovi kryžkelėje. Vieni savo gyvulius išparduoda nusivylę dėl sunkios jų realizacijos, kiti ieško būdų spręsti šią problemą.

Ištrūkti iš provincijos gniaužtų – lyg perlipti aukštą kinų sieną

Juozas SKRIPKAUSKAS
ŪP korespondentas

„Ūkininko patarėjo“ praėjusių metų gruodžio 2 d. numeryje publikacijoje „Griovio istorija tapo kone detektyvu“ rašėme apie Skuodo r. savivaldybės valdininkus, bandžiusius apgauti ūkininką ir nuslėpti kai kuriuos faktus. Ši istorija turi tęsinį, ne mažiau intriguojantį ir paslaptingą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.