Verta žinoti

10 patarimų, kaip prižiūrėti traktorius žiemą

2015-01-02

Žiema traktoriams ir jų šeimininkams žemdirbiams – atostogų laikas tarp žemės darbų. Vis dėlto ir žiemą žemdirbiai naudoja traktorius kaip transporto priemones, o gyvulininkystės ūkiuose traktoriai dirba visus metus kiekvieną dieną. Visiems jiems reikia specialios priežiūros šaltuoju sezonu.

Bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso vadovas Gediminas Čepas primena: traktorių ir lengvųjų automobilių priežiūra šaltuoju sezonu gerokai skiriasi. Be to, traktoriais, kaip ir kitomis transporto priemonėmis, pasirūpinti ne vėlu ir palyginti šiltą sausį.

Serviso vadovas pateikia dešimt svarbiausių patarimų traktorių šeimininkams žiemos sezonu.

  1. Reikėtų pilti žiemai skirtus degalus. Traktoriaus variklį lengviau užvesti,
Skaityti toliau...

Pamatai savarankiškam kaimo bendruomenių gyvenimui

2014-12-19

Mėta LUBINAITĖ

Jaukūs ir suremontuoti bendruomenės namai, naujos vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, originalūs kelionių maršrutai – šie Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) LEADER metodu įgyvendinamos priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ rezultatai pirmiausia krinta į akis keliaujant po Lietuvos miestelius ir kaimus. Tačiau vietos plėtros strategijų įgyvendinimas kaimo vietovėse turi ir sunkiau pastebimą, bet ne mažiau teigiamą pusę. Tai – sustiprėjęs gyventojų tarpusavio pasitikėjimas ir pilietiškesnis požiūris į supančią aplinką.

Baigiantis 2007-2013 metų KPP programai, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) apibendrina svarbiausius vietos

Skaityti toliau...

Specialistė pataria, kaip sėkmingai įgyvendinti investicinius projektus?

2014-12-12

Mėta LUBINAITĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programa (KPP) artėja prie pabaigos, tad tiek baigiantiems įgyvendinti investicinius projektus, tiek neseniai sužinojusiems apie skirtą paramą pareiškėjams svarbu tinkamai ir laiku atlikti numatytas investicijas. Ką reikėtų atsiminti siekiant, kad patirtos investicijos būtų kompensuotas, o projektas – pripažintas sėkmingai įgyvendintu, pasakoja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistė.
Investicinių KPP priemonių dalyviai, nepriklausomai nuo to, kokiame etape yra jų įgyvendinamas projektas, neturėtų pamiršti keleto esminių įsipareigojimų. Svarbiausias jų – visus projekte numatytus darbus atlikti laiku ir pagal numatytą terminą pateikti galutinį mokėjimo prašymą.

Gera naujiena jauniesiems ūkininkams

2014-12-05

Vija PAKALNYTĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programai (KPP) einant į pabaigą, paskelbtas paskutinis kvietimas teikti paraiškas pagal vieną populiariausių priemonių – „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Paraiškų iš jaunosios ūkininkų kartos laukiama iki šių metų gruodžio 31 d. Pretenduojantieji į paramą turėtų atkreipti dėmesį į kelias naujoves. Svarbiausia jų – trumpesnis projekto įgyvendinimo laikas.

Projektui įgyvendinti – tik 9 mėnesiai
Rengdami paraiškas jaunieji ūkininkai turėtų atsiminti, kad savo projektą jie turės įgyvendinti per devynis mėnesius. Atitinkamai reikėtų planuoti projekto veiklas ir jų baigimo terminus. Vėliausiai galutinį mokėjimo prašymą Nacionalinei mokėjimo

Skaityti toliau...

Septyneri klestinčio Lietuvos kaimo kūrimo metai

2014-12-03

Pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ nuo 2007 m. pateikta daugiau nei 13 tūkst. projektų paraiškų.

Leonas BIJŪNAS

Nuo 2007 m. šalyje vykdoma Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programa (KPP). Kaimo gyventojams ir žemės ūkio sektoriaus atstovams pagal ją jau išmokėta 6,6 mlrd. Lt (1,9 mlrd. Eur) paramos. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) paramos statistikos barometro duomenys parodo, kad moderniam kaimui kurti skirtos lėšos įsisavintos sėkmingai – šiuo metu paramos gavėjams jau pervesti 88 proc. visų KPP programos lėšų.

Lyderės tarp daugiau nei 50 priemonių
KPP

Skaityti toliau...

Prisijaukinti mišką padėjo parama

2014-11-29

Mėta LUBINAITĖ

Daugiausiai lankytojų Stepono Vaitkaus miškas sulaukia vasarą.

Stebuklai paprastame miškelyje
Miško valdą, plytinčią 128 ha plote, Steponas Vaitkus paveldėjo, o sukurti naują nuosavo miško „veidą“ prireikė dvejų metų. Įdėtas darbas neliko nepastebėtas. Pernai S. Vaitkus buvo apdovanotas garbingu miškininkų apdovanojimu „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2013“.
Pats miško savininkas apie savo pasiekimus kalba kukliai: „Šalia mūsų miško nėra jokio greitkelio, artimiausias asfaltuotas kelias – už 5 km. Pats miškas labai paprastas – eglaitės, pušys, beržai. Nieko labai stebuklingo, bet įrengus poilsiavietę lankytojų netrūksta.“
Pašnekovas

Skaityti toliau...

Parama perdirbėjams atvėrė kelią į naujas rinkas

2014-11-26

Vija PAKALNYTĖ

Žemės ūkio produktų per­dirbimu užsiimančios įmo­nės kviečiamos teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kai­mo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio produktų per­dirbimas ir pridėtinės vertės di­­di­nimas“ pirmąją veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“. Pa­­raiškos priimamos nuo lap­kričio 20 d. iki gruodžio 15 d.

Kreipiasi įvairaus dydžio įmonės
Paramos paraiškas gali teikti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, perdirbančios žemės ūkio produktus arba užsiimančios žemės ūkio produktų rinkodara. Pareiškėjais gali tapti ir didesnės įmonės, kuriose dirba mažiau nei 750 darbuotojų arba kurios per metus uždirba mažiau nei

Skaityti toliau...

Pasaulinėje parodoje – ūkininkų iš Lietuvos delegacija

2014-11-26

Dar prieš keletą dienų didžiausioje pasaulyje gyvulininkystės parodoje „EuroTier 2014“ Hanoveryje šurmuliavo šimtai tūkstančių ūkininkų iš viso pasaulio. Mūsų šaliai šiemet parodoje atstovavo net dvidešimt dviejų ūkių atstovai. Ūkininkus į didžiausią pasaulio parodą pakvietė didžiausia Lietuvos mėsos perdirbimo bendrovė „Biovela Group“, kuriai priklauso ir įmonė „Utenos mėsa“. Šiais metais parodos organizatoriai skaičiavo itin padidėjusį svečių iš rytų Europos šalių skaičių – net 2,7 tūkst. lankytojų.

„Ši paroda yra pasaulio gyvulininkystės inovacijų variklis. Čia ūkininkai iš viso pasaulio susirenka pasisemti naujausių žemės ūkio idėjų, – pastebi „Biovela Group” generalinio direktoriaus pavaduotojas Audrius

Skaityti toliau...

Suomiška naujiena – VALTRA T serijos traktoriai, kokių dar nebuvo

2014-11-21

Lapkričio 10 d. Vokietijoje buvo pristatyti naujos kartos T serijos „Valtra“ traktoriai. Suomijos kompanijos „Valtra“ atstovų teigimu, tai nėra nauja modifikacija ar ankstesnės T serijos patobulinimas, o visiškai naujas kūrinys. Jų manymu, tai geriausias jų sukurtas traktorius per visą istoriją. Panašu, kad taip galvoja ir ūkininkai, nes per dešimt pirmųjų prekybos dienų sulaukta daugiau kaip tūkstančio užsakymų. 

Dizainas pagal ūkininkų pageidavimus

Naujasis „Valtra“ dizainas buvo kuriamas atsižvelgiant į ūkininkų pageidavimus. Inžinieriai daug dėmesio skyrė detalėms, kurios iš pirmo žvilgsnio menkai pastebimos, bet labai pagerino traktoriaus komfortabilumą. Išskyrus, vairą viskas kurta iš naujo. Kabinoje sėdintis vairuotojas

Skaityti toliau...

Miškų įveisimo priemonės populiarumas neblėsta

2014-11-21

Leonas BIJŪNAS

Galimybė naujam gyvenimui prikelti savo žemę domina dažną ūkininkauti netinkamų sklypų savininką. Tai įrodo Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonės „Pirmas ne žemės ūkio paskirties žemės ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ populiarumas. Pasibaigus pas­kutiniajam paraiškų paramai pagal šią KPP priemonę gauti rinkimui paaiškėjo, kad prašoma suma beveik dukart viršija numatytąją, tad pateiktoms paraiškoms atliekamas pirmumo vertinimas.

Nederlingą ar apleistą žemę paversti mišku šiais metais panoro net 480 pareiškėjų. Tiek paraiškų pagal priemonę „Pirmas ne žemės ūkio paskirties žemės ir apleistos žemės

Skaityti toliau...
Senesni įrašai