Verta žinoti

Paskutinė galimybė pasinaudoti parama už konsultacijas

2014-10-29

Vija PAKALNYTĖ

Konsultacijos svarbiausiais klausimais
Priemonės „Naudojimasis kon­sultavimo paslaugomis“ da­lyviai gali rinktis iš įvairių ūkininkavimą ir miško priežiūrą pagerinančių paslaugų. Pavyzdžiui, gauti pagalbą diegiant savo ūkyje inovatyvius ūkininkavimo metodus, efektyviau tvarkant finansus ir buhalterinę apskaitą, nustatant ir pašalinant geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų pažeidimus.
Paramą konsultacijoms dalyvaujant priemonėje „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ galima gauti pagal penkias veiklos sritis. Pagal pirmąją veiklos sritį kompensuojamos konsultacijos ūkininkams, kurios padeda įvertinti, ar ūkis atitinka Europos Sąjungos teisės aktais nustatytus GAAB reikalavimus ir darbo saugos standartus.
Pagal antrąją sritį remiamos konsultavimo paslaugos dėl nustatytų valdymo ir GAAB reikalavimų

Skaityti toliau...

Modernios technologijos gelbsti ir ūkyje, ir praradus dantis

2014-10-02

Adolfas NAVICKAS

Išmaniosios technologijos ir inovacijos vis labiau skverbiasi į Lietuvos ūkininkų kasdienybę. Šiandien nieko nenustebinsi parodęs kieme zujančią pačią naujausią techniką, padedančią greitai ir patogiai sutvarkyti įvairius ūkio darbus. Ypač kai ateina ruduo – didžiausias darbymetis nuimant užaugintą derlių. Daugelis ūkininkų net negali pagalvoti, kad tektų dienai ar ilgiau atsitraukti nuo darbų. O jeigu dantį suskaus?.. Ar dar blogiau – teks šalinti, ir ne vieną ar kelis, o net visus? Pasirodo, ir čia gelbsti modernios technologijos. Naudojantis jomis „atsarginės detalės“ (šiuo atveju nauji dantys) pakeičiamos vos ne greičiau nei traktoriaus ratai.

Iš kaimo išeiti, kad į jį grįžtum

2014-02-27

Gera pradžia – pusė darbo: valstybė, skirstydama studijų krepšelius, prisiminė provincijos vaikus

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Aleksandro Stulginskio universiteto akademinė bendruomenė džiaugiasi pirmosiomis kregždėmis – šalies Vyriausybė pradėjo taisyti 2009 metų mokslo reformos klaidas. Vasario 12 d. Vyriausybės posėdyje nutarta nuo 100 iki 175 padidinti universitetinių žemės ūkio, miškininkystės, maisto krypčių studijų krepšelių skaičių. Tad kitais mokslo metais galimybę patekti į valstybės finansuojamas vietas turės beveik dvigubai daugiau ASU bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos pirmakursių – būsimų agronomų, miškininkų, veterinarų, agroenergetikos, vandens bei žemės ūkio mechanikos inžinierių – nei patekdavo pastaraisiais metais.

Skaityti toliau...