Verta žinoti

Prasmingas „Dotnuva Baltic“ virsmas

2016-06-23

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Po ekskursijos Lukšių žemės ūkio bendrovėje – „Dotnuva Baltic“ vadovai ir jų verslo partneriai, jubiliejinio renginio dalyviai.

Bendrovė „Dotnuvos projektai“, neseniai pakeitusi du dešimtmečius jai sėkmę nešusį vardą į „Dotnuva Baltic“, birželio 15 d. Kėdainių arenoje iškilmingai atšventė 20-ąjį jubiliejų. Įspūdingoje gimtadienio šventėje naujasis įmonės pavadinimas ir prekės ženklas buvo pristatytas klientams bei verslo partne­riams – svarbiausiems žmonėms, be kurių neįsivaizduojama įmonės praeitis, o juo labiau – ateitis.

UAB „Dotnuva Baltic“ vadovo Dariaus Jalovecko teigimu, 20 metų veiklos sukaktis – gera proga įvertinti per šį laikotarpį įvykusias

Skaityti toliau...

Kokius reikalavimus ūkininkai kelia šiuolaikiškam traktoriui?

2016-05-20

Traktorius – pagrindinis pagalbininkas ūkyje. Kokio traktoriaus labiausiai reikia šiuolaikiškai dirbantiems ūkininkams? Ieškodami atsakymo į šį svarbų klausimą, žemės ūkio technikos kūrėjai nuolat modernizuoja traktorius. Žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ produktų vadybininko Mariaus Pranaičio teigimu, Lietuvos ūkininkų poreikiai iš esmės neatsilieka nuo pasaulinių traktorių modernizavimo tendencijų.

Reikia pigaus ir gero
 „Pastaruoju metu traktorių kūrėjams itin rūpėjo traktorių valdančio asmens komfortas. Jiems buvo svarbu, kad traktorininkui būtų patogu dirbti. Lygia greta buvo aktualu sukurti kuo mažau degalų suvartojančią darbo priemonę. Kitas inžinierių rūpestis buvo pasiūlyti rinkai kuo mažiau teršiantį traktorių,

Skaityti toliau...

Dešimtmetė „Scandagra“ siūlo ūkiui sumanius sprendimus

2016-03-07

„Scandagra“ grupės vadovai: Julius Podžiuvėlis, Giedrė Belazarienė, Vytenis Šukys ir Ringaudas Ručys.

Didžiulis ledo luitas pavirsta įspūdingu 10-metį mininčios „Scandagros“ simboliu bene 1500 šios agroverslo įmonės part­nerių, klientų ir darbuotojų, susirinkusių Kėdainių arenoje, akivaizdoje. Žmogaus rankomis ir ugnimi sukurtas šou įtvirtina naująjį bendrovės šūkį „Sumanūs sprendimai ūkiui“, tampantį atspirties tašku tolesniems veiklos dešimtmečiams.

Žodžio laikymasis – brandos pradžia
Konferencijoje, skirtoje „Scan­dagros“ sukakčiai, pristatyto naujojo bendrovės logotipo evoliucija pagrįsta pačios įmonės pokyčiais. Anot „Scandag­ros“ rinkodaros vadovo Ringaudo Ručio, žaliuojančias javų varpas logotipe pakeitę stilizuoti, lakoniški simboliai liudija

Skaityti toliau...

Antrieji eksperimento metai: neatsakytų klausimų neliko

2015-09-14

UAB „Šaka“ direktorius Juozas Pukelis smagiai spaudžia ranką Vilkaviškio agrocentro vadybininkui Vytautui Andziulevičiui – abu patenkinti, kad gamybinis eksperimentas ir šiemet pasiteisino su kaupu.

Devynis kartus pamatuok ir tik tada spręsk, kas iš tiesų naudinga. Tokia logika besivadovaujantis UAB „Šaka“ direktorius Juozas Pukelis šiomis dienomis skaičiuoja skystųjų trąšų įtaką žieminių rapsų ir kviečių derliui. Patyręs ūkininkas pripažįsta, kad jo bendrovės laukuose atliekamo UAB „Agrochema“ gamybinio eksperimento rezultatai jau baigia ištirpdyti paskutinius dvejonių likučius.

Bendrovėje – pakili nuotaika
Eksperimentą, kuriuo siekiama įvertinti skys­tų­jų trą­šų nau­do­ji­mo ag­ro­no­mi­nį ir

Skaityti toliau...

Gyvūnų gerovės užtikrinimas – mitai ar faktai?

2015-08-27

Lietuvos ūkininkai į Europos Sąjungos valstybes ir trečiąsias šalis kasmet eksportuoja apie 70 tūkst. galvijų, tad kartas nuo karto kyla diskusijų, ar užtikrinamos tinkamos gyvūnų gerovės sąlygos tolimų kelionių metu. Apie tai „Ūkininko patarėjas“ kalbėjosi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi Jonu MILIUMI.

– Europos Sąjungoje, vadinasi, ir Lietuvoje galioja vieni griežčiausių reikalavimų gyvūnų gerovei, todėl kyla klausimas, kaip reikėtų vertinti viešojoje erdvėje pasigirstančius kaltinimus dėl gyvūnų gerovės pažeidimų?
– Lietuva griežtai ir principingai laikosi gyvūnų gerovės normų, galiojančių visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kad ir žiniasklaidoje

Skaityti toliau...

Sausa dirva – iššūkis žemdirbiams

2015-08-20

Lietumi nei liepą, nei rugpjūtį nelepinti daugelio šalies rajonų laukai šiemet gana rimtai egzaminuoja žemdirbius. Ruošti dirvą sėjai nėra taip paprasta. Žemės ūkio technika ir sėklomis prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ produktų vadybininkas Valentinas Bogačiovas „Ūkininko patarėjui“ sakė, jog šiemet ūkininkai dažniausiai skundžiasi, kad plūgas prastai sminga į dirvą. O ką daryti, kad plūgas smigtų giliau?

Javapjūtės pabaiga sutampa su dirvos ruošimo žieminių javų bei žieminių rapsų sėjai pradžia. Pasak V. Bogačiovo, išlošia tie, kurie šį procesą suvokia kaip nenutrūkstamą ir įvertina sausros paveiktos dirvos savybes.
„Laimi tie žemdirbiai, kurie nupjovę javus ražienas nuskuto tą pačią ar kitą

Skaityti toliau...

„Agrochemos“ eksperimentas: skystųjų trąšų nauda – neabejotina

2015-07-16

Veiklos kryptį pamažu keičianti UAB „Šaka“ eksperimentuoja ne tik naudodama skystąsias trąšas, bet ir atsirinkdama rapsų veisles. Dešimt metų rapsus prižiūrintis Marius Garuckas ir UAB „Agrochema“ augalų apsaugos produktų vadybininkė Edita Mikašauskienė skaičiavo, kiek šakų užaugino skystosiomis trąšomis patręšti rapsai `Frodo`.

Liepos pradžioje UAB „Agrochema“ sukvietė Lietuvos žemdirbius bei įmonių darbuotojus įsitikinti jau antrus metus bendrovėje „Šaka“ vykstančio gamybinio eksperimento – skystųjų trąšų naudojimo – agronominio ir ekonominio efektyvumo rezultatais.

Vienų metų nauda – neįtikėtina
Šiemet ūkininkai UAB „Šaka“ laukus vizitavo likus kelioms savaitėms iki

Skaityti toliau...

Ką dirbame daržuose ir soduose vidurvasarį?

2015-07-09

Po darbais gausios vasaros pradžios į sodus pagaliau atėjo šiek tiek atokvėpio, kai darbų tempas sulėtėjo ir jau galima pasidžiaugti pirmuoju gausiu derliumi. Liepą užauga ankstyvosios bulvės, šiltnamiuose – agurkai ir pomidorai, lyg pašėlusios ima nokti ir uogos: avietės, serbentai, agrastai. Kaip padėti augalams augti, rūpintis jais po derliaus nuėmimo ir puoselėti gražią veją kalbamės su bendrovės „Litagros prekyba“ agronomu-konsultantu Algimantu Staranevičiumi.

Augalų priežiūra po uogų nuskynimo
Po derliaus nuėmimo svarbu pasirūpinti derlių davusiais vaiskrūmiais. Išpjovę derėjusius aviečių ūglius, paskatinsite naujų augimą ir sunaikinsite daug kenkėjų bei ligų sukelėjų. Nuskynus serbentus ir agrastus ligų profilaktikai rekomenduojama panaudoti

Skaityti toliau...

Išmaniosios trąšos vejoms jau Lietuvoje: tręšime ir pjausime rečiau

2015-06-15

Vasaros žaluma turėtų džiuginti, tačiau jos priežiūra reikalauja laiko, nes pjauti tenka kas savaitę. Ir kaimyno patarimas tręšti irgi neatrodo išmintingas: negi reikėtų skatinti augti žolę, kuri ir taip greitai stiebiasi? Vejų trąšų žinovai siūlo išeitį – išmaniąsias, arba kontroliuojamo veikimo, vejų trąšas.

„Jeigu norite turėti tankią ir gražią veją, ją privalu tręšti. Jeigu veja negauna tinkamo kiekio maisto medžiagų, tai silpnėja jos šaknynas, sumažėja atsparumas sausroms. Be to, nusilpusi veja ima sparčiai retėti, praranda estetinį vaizdą“, – teigia vejų sėklomis ir vejų trąšomis prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ pardavimų vadybininkas Vilmantas

Skaityti toliau...

Ūkininkavimo sėkmės formulė – glaudi partnerystė

2015-06-11

Lauko dienos dalyviai apžiūri ūkininko kviečius.

Akmenės r. ūkininkų Vitalijos ir Vytauto Puzarų ūkyje vyko UAB „Agrochema“ lauko diena-seminaras. Čia pasidalyti patirtimi susirinko ūkininkai, mokslininkai ir bendrovės vadybininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos. Svarbiausia „Agrochemos“ organizuojamų lauko dienų idėja – pasisemti patirties, klausyti, išgirsti, diskutuoti ir tobulėti. Visos grandys vienodai svarbios, todėl geriausia apie produktus kalbėti vietoje, kurioje jie naudojami, ir su ūkininku, kuris juos naudoja. Puzarų ūkis – puikus pavyzdys, nes čia sukaupta ilgametė patirtis tręšiant pasėlius karbamido ir amonio salietros tirpalu (KAS)

Skaityti toliau...
Senesni įrašai