Verta žinoti

50-asis „Deutz-Fahr“ traktorius atvyko į Užventį

2015-11-16

50-ojo šiemet Lietuvoje parduoto „Deutz-Fahr“ traktoriaus, kuriuos šalyje parduoda bendrovė „Biržų žemtiekimas“, savininku tapo Kelmės rajono jaunasis ūkininkas Ignas Paulauskas. „Simboliška, kad 50-asis šiemet parduotas „Deutz-Fahr“ traktorius atiteko ūkininkui iš Kelmės rajono. Šiame krašte „Deutz-Fahr“ turi gilias tradicijas. Būtent į šį regioną pirmiausia atvyko „Deutz-Fahr“ technika, Lietuvai atgavus nepriklausomybę“, – įteikdamas simbolinius raktus pabrėžė bendrovės „Biržų žemtiekimas“ valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius.

Universaliems poreikiams
50-ojo „Deutz-Fahr“ traktoriaus savininkas I. Paulauskas teigia ieškojęs naujos universalios technikos, tinkančios įvairiems ūkio darbams. 153 AG „Deutz-Fahr“ traktorių jaunasis ūkininkas apibūdina kaip optimaliai atitinkantį jo poreikius. „Ši technika

Skaityti toliau...

Antrieji eksperimento metai: neatsakytų klausimų neliko

2015-09-14

UAB „Šaka“ direktorius Juozas Pukelis smagiai spaudžia ranką Vilkaviškio agrocentro vadybininkui Vytautui Andziulevičiui – abu patenkinti, kad gamybinis eksperimentas ir šiemet pasiteisino su kaupu.

Devynis kartus pamatuok ir tik tada spręsk, kas iš tiesų naudinga. Tokia logika besivadovaujantis UAB „Šaka“ direktorius Juozas Pukelis šiomis dienomis skaičiuoja skystųjų trąšų įtaką žieminių rapsų ir kviečių derliui. Patyręs ūkininkas pripažįsta, kad jo bendrovės laukuose atliekamo UAB „Agrochema“ gamybinio eksperimento rezultatai jau baigia ištirpdyti paskutinius dvejonių likučius.

Bendrovėje – pakili nuotaika
Eksperimentą, kuriuo siekiama įvertinti skys­tų­jų trą­šų nau­do­ji­mo ag­ro­no­mi­nį ir

Skaityti toliau...

Tik vairuojant CAT iš sandėlių galima išvažiuoti aukštai pakelta galva

2015-09-01

Dviejų JAV išradėjų Danielio Besto ir Benjamino Holto noras palengvinti lauko darbus buvo paskata įkurti didžiausią pasaulyje korporaciją, kuriančią patikimą, našią ir ilgaamžę sunkiąją techniką. „Caterpillar“, labiau žinomos kaip CAT®, istorija prasidėjo 1925 m. JAV. Jos įkūrėjai pirmieji traktoriui pritaikė dyzelinį vidaus degimo variklį ir vietoje standartinių užpakalinių ratų įrengė vikšrus, dėl kurių naujoji technika pradėta vadinti „Caterpillar“ (išvertus iš anglų k. reiškia „vikšras“), vėliau taip buvo pavadinta ir įmonė.
Visus 90 metų kokybė buvo „Caterpillar“ prioritetas, todėl šios mašinos – patikima investicija, turinti išliekamąją vertę. Kurdama patikimą, našią ir lengvai prižiūrimą techniką, kompanija daug dėmesio skiria naujoms

Skaityti toliau...

Gyvūnų gerovės užtikrinimas – mitai ar faktai?

2015-08-27

Lietuvos ūkininkai į Europos Sąjungos valstybes ir trečiąsias šalis kasmet eksportuoja apie 70 tūkst. galvijų, tad kartas nuo karto kyla diskusijų, ar užtikrinamos tinkamos gyvūnų gerovės sąlygos tolimų kelionių metu. Apie tai „Ūkininko patarėjas“ kalbėjosi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi Jonu MILIUMI.

– Europos Sąjungoje, vadinasi, ir Lietuvoje galioja vieni griežčiausių reikalavimų gyvūnų gerovei, todėl kyla klausimas, kaip reikėtų vertinti viešojoje erdvėje pasigirstančius kaltinimus dėl gyvūnų gerovės pažeidimų?
– Lietuva griežtai ir principingai laikosi gyvūnų gerovės normų, galiojančių visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, kad ir žiniasklaidoje

Skaityti toliau...

Sausa dirva – iššūkis žemdirbiams

2015-08-20

Lietumi nei liepą, nei rugpjūtį nelepinti daugelio šalies rajonų laukai šiemet gana rimtai egzaminuoja žemdirbius. Ruošti dirvą sėjai nėra taip paprasta. Žemės ūkio technika ir sėklomis prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ produktų vadybininkas Valentinas Bogačiovas „Ūkininko patarėjui“ sakė, jog šiemet ūkininkai dažniausiai skundžiasi, kad plūgas prastai sminga į dirvą. O ką daryti, kad plūgas smigtų giliau?

Javapjūtės pabaiga sutampa su dirvos ruošimo žieminių javų bei žieminių rapsų sėjai pradžia. Pasak V. Bogačiovo, išlošia tie, kurie šį procesą suvokia kaip nenutrūkstamą ir įvertina sausros paveiktos dirvos savybes.
„Laimi tie žemdirbiai, kurie nupjovę javus ražienas nuskuto tą pačią ar kitą

Skaityti toliau...

„Agrochemos“ eksperimentas: skystųjų trąšų nauda – neabejotina

2015-07-16

Veiklos kryptį pamažu keičianti UAB „Šaka“ eksperimentuoja ne tik naudodama skystąsias trąšas, bet ir atsirinkdama rapsų veisles. Dešimt metų rapsus prižiūrintis Marius Garuckas ir UAB „Agrochema“ augalų apsaugos produktų vadybininkė Edita Mikašauskienė skaičiavo, kiek šakų užaugino skystosiomis trąšomis patręšti rapsai `Frodo`.

Liepos pradžioje UAB „Agrochema“ sukvietė Lietuvos žemdirbius bei įmonių darbuotojus įsitikinti jau antrus metus bendrovėje „Šaka“ vykstančio gamybinio eksperimento – skystųjų trąšų naudojimo – agronominio ir ekonominio efektyvumo rezultatais.

Vienų metų nauda – neįtikėtina
Šiemet ūkininkai UAB „Šaka“ laukus vizitavo likus kelioms savaitėms iki

Skaityti toliau...

Ką dirbame daržuose ir soduose vidurvasarį?

2015-07-09

Po darbais gausios vasaros pradžios į sodus pagaliau atėjo šiek tiek atokvėpio, kai darbų tempas sulėtėjo ir jau galima pasidžiaugti pirmuoju gausiu derliumi. Liepą užauga ankstyvosios bulvės, šiltnamiuose – agurkai ir pomidorai, lyg pašėlusios ima nokti ir uogos: avietės, serbentai, agrastai. Kaip padėti augalams augti, rūpintis jais po derliaus nuėmimo ir puoselėti gražią veją kalbamės su bendrovės „Litagros prekyba“ agronomu-konsultantu Algimantu Staranevičiumi.

Augalų priežiūra po uogų nuskynimo
Po derliaus nuėmimo svarbu pasirūpinti derlių davusiais vaiskrūmiais. Išpjovę derėjusius aviečių ūglius, paskatinsite naujų augimą ir sunaikinsite daug kenkėjų bei ligų sukelėjų. Nuskynus serbentus ir agrastus ligų profilaktikai rekomenduojama panaudoti

Skaityti toliau...

Išmaniosios trąšos vejoms jau Lietuvoje: tręšime ir pjausime rečiau

2015-06-15

Vasaros žaluma turėtų džiuginti, tačiau jos priežiūra reikalauja laiko, nes pjauti tenka kas savaitę. Ir kaimyno patarimas tręšti irgi neatrodo išmintingas: negi reikėtų skatinti augti žolę, kuri ir taip greitai stiebiasi? Vejų trąšų žinovai siūlo išeitį – išmaniąsias, arba kontroliuojamo veikimo, vejų trąšas.

„Jeigu norite turėti tankią ir gražią veją, ją privalu tręšti. Jeigu veja negauna tinkamo kiekio maisto medžiagų, tai silpnėja jos šaknynas, sumažėja atsparumas sausroms. Be to, nusilpusi veja ima sparčiai retėti, praranda estetinį vaizdą“, – teigia vejų sėklomis ir vejų trąšomis prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ pardavimų vadybininkas Vilmantas

Skaityti toliau...

Ūkininkavimo sėkmės formulė – glaudi partnerystė

2015-06-11

Lauko dienos dalyviai apžiūri ūkininko kviečius.

Akmenės r. ūkininkų Vitalijos ir Vytauto Puzarų ūkyje vyko UAB „Agrochema“ lauko diena-seminaras. Čia pasidalyti patirtimi susirinko ūkininkai, mokslininkai ir bendrovės vadybininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos. Svarbiausia „Agrochemos“ organizuojamų lauko dienų idėja – pasisemti patirties, klausyti, išgirsti, diskutuoti ir tobulėti. Visos grandys vienodai svarbios, todėl geriausia apie produktus kalbėti vietoje, kurioje jie naudojami, ir su ūkininku, kuris juos naudoja. Puzarų ūkis – puikus pavyzdys, nes čia sukaupta ilgametė patirtis tręšiant pasėlius karbamido ir amonio salietros tirpalu (KAS)

Skaityti toliau...

Pašarų gamybos kainą lemia ir pasirinkta technika

2015-05-18

Gyvulininkystės ūkiai išgyvena ne pačius geriausius laikus. Sumažėjusios produkcijos kainos verčia ieškoti kuo efektyvesnių būdų ūkio išlaidoms mažinti. Žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ pardavimų vadybininko Romualdo Mankevičiaus tvirtinimu, tinkamai pasirinkta pašarų ruošimo technologija bei agregatai galėtų padėti gyvulių augintojams nemažai sutaupyti.

Tikslas – pigesni pašarai

Per šio pavasario šienapjūtę vargu ar daug ūkininkų įsigys naują techniką. Tačiau tai labai tinkamas laikas gerai įvertinti turimą techniką ir pagalvoti, ką reiktų atnaujinti.

„Pagrindinis motyvas, renkantis techniką, dažniausiai išlieka tas pats – kaip sutaupyti, kaip pigiau paruošti pašarus“,

Skaityti toliau...
Senesni įrašai