Verta žinoti

Kaip legendinis serialas „Giminės“ lėmė tai, ką mes valgome šiandien

2015-03-20

Per pastaruosius kelis dešimtmečius visiškai pasikeitė mūsų požiūris į reklamas, joms skiriamas dėmesys ir jų vertinimas. Šiandieninės reklamos visoje jų gausoje tiesiog plaukte praplaukia pro mūsų akis ir ausis, neatkreipdamos mūsų dėmesio, neįstrigdamos mūsų atmintyje. Tuo metu kai kurias prieš dešimtmetį kurtas reklamas šiandien mintinai pakartotume tiek mes, tiek mūsų tėvai.

Pavyzdžiui, vienas populiariausių ir sėkmingiausių visų laikų lietuviškų serialų „Giminės“ 1993 m. greitai užkariavo televizijos žiūrovų širdis. Net ir serialui pasibaigus, serialo aktoriai keitė žiūrovų gyvenimus, formavo jų įpročius, kartu sprendė kasdienes problemas. Mūsų tėvai užaugo kartu su šio legendinio

Skaityti toliau...

Sustiprinti pozicijas rinkoje ūkininkams padės naujoviški melžimo robotai

2015-03-17

Lietuvos rinkai pristatoma novatoriška karvių melžimo įranga – naujieji „BouMatic Robotics“ melžimo robotai. Jie turėtų prisidėti didinant pieno gamybos efektyvumą ir sprendžiant darbo jėgos stygiaus problemas. Naująją įrangą pristato bendrovė „Dotnuvos projektai“.

Technologijos tobulėja, auga vartotojų norai ir poreikiai, todėl „Dotnuvos projektai“ imasi iniciatyvos ir siūlo šalies rinkai efektyvesnes, pažangesnes sistemas, kurios yra ne tik modernios, bet ir draugiškos gyvuliui. Viena iš paskutinių naujovių – „BouMatic Robotics“ melžimo robotai.

„Melžimo proceso automatizavimas – vienas iš žingsnių, didinant pieno gamybos efektyvumą bei gerinant gyvulių gerovę ir sveikatą. Tai padėtų išspręsti ir

Skaityti toliau...

Daugiau nei pusės milijono eurų investicija - į sėklų ruošimo fabriką

2015-02-13

Bendrovė „Dotnuvos projektai“ investuoja į vieną didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse. Aukštos kokybės sėklų tiekimas Lietuvos ir užsienio rinkai yra viena iš „Dotnuvos projektų“ verslo šakų. Šių metų sausį buvo pradėta prieš 12 metų Kėdainių rajone pastatyto sėklų ruošimo fabriko modernizacija, kurios bendra vertė sieks 700 tūkst. eurų.

2014 metais bendrovės paruoštų sėklų paklausa viršijo fabriko pajėgumus. Pernai čia buvo paruošta ir parduota daugiau nei 16 tūkst. tonų sėklų.

Po rekonstrukcijos įmonėje bus padvigubinti sėklų valymo ir beicavimo įrangos pajėgumai, pastatyti nauji elevatoriai, atnaujintos grūdų sandėliavimo talpos, atnaujintos

Skaityti toliau...

Pamatai savarankiškam kaimo bendruomenių gyvenimui

2014-12-19

Mėta LUBINAITĖ

Jaukūs ir suremontuoti bendruomenės namai, naujos vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, originalūs kelionių maršrutai – šie Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) LEADER metodu įgyvendinamos priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ rezultatai pirmiausia krinta į akis keliaujant po Lietuvos miestelius ir kaimus. Tačiau vietos plėtros strategijų įgyvendinimas kaimo vietovėse turi ir sunkiau pastebimą, bet ne mažiau teigiamą pusę. Tai – sustiprėjęs gyventojų tarpusavio pasitikėjimas ir pilietiškesnis požiūris į supančią aplinką.

Baigiantis 2007-2013 metų KPP programai, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) apibendrina svarbiausius vietos

Skaityti toliau...

Specialistė pataria, kaip sėkmingai įgyvendinti investicinius projektus?

2014-12-12

Mėta LUBINAITĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programa (KPP) artėja prie pabaigos, tad tiek baigiantiems įgyvendinti investicinius projektus, tiek neseniai sužinojusiems apie skirtą paramą pareiškėjams svarbu tinkamai ir laiku atlikti numatytas investicijas. Ką reikėtų atsiminti siekiant, kad patirtos investicijos būtų kompensuotas, o projektas – pripažintas sėkmingai įgyvendintu, pasakoja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistė.
Investicinių KPP priemonių dalyviai, nepriklausomai nuo to, kokiame etape yra jų įgyvendinamas projektas, neturėtų pamiršti keleto esminių įsipareigojimų. Svarbiausias jų – visus projekte numatytus darbus atlikti laiku ir pagal numatytą terminą pateikti galutinį mokėjimo prašymą.

Gera naujiena jauniesiems ūkininkams

2014-12-05

Vija PAKALNYTĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programai (KPP) einant į pabaigą, paskelbtas paskutinis kvietimas teikti paraiškas pagal vieną populiariausių priemonių – „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Paraiškų iš jaunosios ūkininkų kartos laukiama iki šių metų gruodžio 31 d. Pretenduojantieji į paramą turėtų atkreipti dėmesį į kelias naujoves. Svarbiausia jų – trumpesnis projekto įgyvendinimo laikas.

Projektui įgyvendinti – tik 9 mėnesiai
Rengdami paraiškas jaunieji ūkininkai turėtų atsiminti, kad savo projektą jie turės įgyvendinti per devynis mėnesius. Atitinkamai reikėtų planuoti projekto veiklas ir jų baigimo terminus. Vėliausiai galutinį mokėjimo prašymą Nacionalinei mokėjimo

Skaityti toliau...

Septyneri klestinčio Lietuvos kaimo kūrimo metai

2014-12-03

Pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ nuo 2007 m. pateikta daugiau nei 13 tūkst. projektų paraiškų.

Leonas BIJŪNAS

Nuo 2007 m. šalyje vykdoma Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programa (KPP). Kaimo gyventojams ir žemės ūkio sektoriaus atstovams pagal ją jau išmokėta 6,6 mlrd. Lt (1,9 mlrd. Eur) paramos. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) paramos statistikos barometro duomenys parodo, kad moderniam kaimui kurti skirtos lėšos įsisavintos sėkmingai – šiuo metu paramos gavėjams jau pervesti 88 proc. visų KPP programos lėšų.

Lyderės tarp daugiau nei 50 priemonių
KPP

Skaityti toliau...

Prisijaukinti mišką padėjo parama

2014-11-29

Mėta LUBINAITĖ

Daugiausiai lankytojų Stepono Vaitkaus miškas sulaukia vasarą.

Stebuklai paprastame miškelyje
Miško valdą, plytinčią 128 ha plote, Steponas Vaitkus paveldėjo, o sukurti naują nuosavo miško „veidą“ prireikė dvejų metų. Įdėtas darbas neliko nepastebėtas. Pernai S. Vaitkus buvo apdovanotas garbingu miškininkų apdovanojimu „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2013“.
Pats miško savininkas apie savo pasiekimus kalba kukliai: „Šalia mūsų miško nėra jokio greitkelio, artimiausias asfaltuotas kelias – už 5 km. Pats miškas labai paprastas – eglaitės, pušys, beržai. Nieko labai stebuklingo, bet įrengus poilsiavietę lankytojų netrūksta.“
Pašnekovas

Skaityti toliau...

Parama perdirbėjams atvėrė kelią į naujas rinkas

2014-11-26

Vija PAKALNYTĖ

Žemės ūkio produktų per­dirbimu užsiimančios įmo­nės kviečiamos teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kai­mo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Žemės ūkio produktų per­dirbimas ir pridėtinės vertės di­­di­nimas“ pirmąją veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“. Pa­­raiškos priimamos nuo lap­kričio 20 d. iki gruodžio 15 d.

Kreipiasi įvairaus dydžio įmonės
Paramos paraiškas gali teikti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, perdirbančios žemės ūkio produktus arba užsiimančios žemės ūkio produktų rinkodara. Pareiškėjais gali tapti ir didesnės įmonės, kuriose dirba mažiau nei 750 darbuotojų arba kurios per metus uždirba mažiau nei

Skaityti toliau...

Pasaulinėje parodoje – ūkininkų iš Lietuvos delegacija

2014-11-26

Dar prieš keletą dienų didžiausioje pasaulyje gyvulininkystės parodoje „EuroTier 2014“ Hanoveryje šurmuliavo šimtai tūkstančių ūkininkų iš viso pasaulio. Mūsų šaliai šiemet parodoje atstovavo net dvidešimt dviejų ūkių atstovai. Ūkininkus į didžiausią pasaulio parodą pakvietė didžiausia Lietuvos mėsos perdirbimo bendrovė „Biovela Group“, kuriai priklauso ir įmonė „Utenos mėsa“. Šiais metais parodos organizatoriai skaičiavo itin padidėjusį svečių iš rytų Europos šalių skaičių – net 2,7 tūkst. lankytojų.

„Ši paroda yra pasaulio gyvulininkystės inovacijų variklis. Čia ūkininkai iš viso pasaulio susirenka pasisemti naujausių žemės ūkio idėjų, – pastebi „Biovela Group” generalinio direktoriaus pavaduotojas Audrius

Skaityti toliau...
Senesni įrašai