Verta žinoti

EWA atkeliavo į Šiaurės ir Rytų Lietuvą

2017-09-04

Naujausias AB „East West Agro“ (EWA) padalinys, atidarytas Kupiškyje, pasak bendrovės vadovų, yra paskutinis plėtros etapas Lietuvoje, kitąmet planuojama žengti į Latvijos ir Estijos rinkas.

Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA įkurta 2006 m. Ji plėtros šuoliui ryžto sukaupė pastaraisiais metais, bendradarbiaudama su visame pasaulyje pripažintais žemės ūkio technikos gamintojais „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“, kitais. Šiuo metu EWA aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. Lietuvos ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, joje dirba 70 darbuotojų. Neseniai paskelbta „Verslo žinių“ informacija, kad skaitytojai EWA išrinko šių metų agroverslo lydere šalyje.
Neseniai, liepos mėnesį, didelis bendrovės padalinys, kuriame investuota apie pusę milijono

Skaityti toliau...

Šiauliuose duris atvėrusioje bendrovės EWA atstovybėje – gausu žemės ūkio technikos ir paslaugų

2017-07-26

Atidarymo juostelę perkirpo bend­rovės EWA bendraturčiai – generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas ir vykdomasis
direktorius Danas Šidlauskas.

Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) plečia verslą Lietuvoje − Šiaulių rajone, Kairiuose, praėjusį penktadienį atidaryta bendrovės techninės priežiūros ir prekybos atstovybė. Į Šiaurės bei Vidurio Lietuvos ūkininkus aptarnausiančią atstovybę bendrovė investavo daugiau nei 0,5 mln. eurų. Lėšų investicijoms EWA pritraukė per biržą, šiemet sėkmingai įgyvendinusi pirminį viešą akcijų pasiūlymą.

Naujoji atstovybė įsikūrusi naujame 1,5 tūkst. kvadratinių met­rų pastate. Čia įrengta žemės ūkio technikos ekspozicija, techninės priežiūros centras ir atsarginių dalių sandėlis. Bendrovė

Skaityti toliau...

CLAAS nesustoja!

2017-07-26

Liepos 4–5 dienomis Harzevinkelyje, Vokietijoje, vykusioje įmonės CLAAS surengtoje tarptautinėje spaudos konferencijoje žurnalistams iš visos Europos pristatyti esminiai traktorių, presų, pašarų ruošimo technikos atnaujinimai ir patobulinimai, suteiksiantys ūkininkams galimybę dirbti žemę dar patogiau ir lengviau.

Dideliems traktoriams – dideli pokyčiai
„Mes gyvename ypač įdomiu laiku, pasaulis nuolat keičiasi, todėl investuojame į naujus pastatus, techniką ir technologijas visoje Europoje ir pasaulyje, – teigia CLAAS vykdomosios valdybos pirmininkas Lothar Kriszun, – itin svarbus dalykas yra mūsų klientų pajamos nuėmus derlių. Matome, kad šiais metais ūkininkų laukia gausus derlius, todėl tikimės, kad jie nuspręs investuoti į naują techniką ir modernizuoti savo

Skaityti toliau...

Profesionalų komanda teikia kompleksines paslaugas

2017-07-10

Laboratorijoje dirbame su moderniais ir pasaulyje pripažintais FOSS aparatais.

Piliečiui, įsigijusiam prabangų aukščiausios klasės automobilį, tikėtina, į galvą nešautų pilti į jį pigiausių degalų, nes tokiu atveju pirkiniu džiaugtųsi tikrai neilgai. Tokį palyginimą, kalbėdamas apie būtinybę aukštos genetinės vertės, didelio produktyvumo gyvulius šerti tik geriausios kokybės pašarais ir jų priedais, pateikė AB „Kauno grūdai“ Galvijininkystės sektoriaus vadovas Rytas Kretavičius. Pasak jo, įmonės specialistai – konsultantai, turintys ne tik puikių teorinių žinių, bet ir praktinės patirties, yra pasirengę padėti šalies ūkininkams numatyti, kokius pašarų racionus reikėtų rinktis, o technologai per kelias dienas gali pateikti

Skaityti toliau...

Padovinio fermoje – moderniausia Baltijos valstybėse įranga

2017-04-24

Mėšlo separavimo įrangos pristatyme simbolinę juostelę perkirpo UAB „Biržų žemtiekimas“ vadovas Saulius Silickas, UAB „Autokausta“ vadovas Juozas Kriaučiūnas ir Padovinio bendrovės šeimininkas Gintautas Gumauskas.

Vienoje pažangiausių Lietuvoje Padovinio žemės ūkio bendrovėje (Marijampolės sav.) įrengta moderniausia Baltijos valstybėse mėšlo separavimo sistema „GEA X-Press“, iš srutų gaminanti ne tik kraiką, bet ir mėšlą.

Mėšlo separatorius per parą pagamina apie 10 t sausosios frakcijos.

Padovinio žemės ūkio bendrovė – vienas didžiausių Lietuvos pienininkystės ūkių, laikantis 2 700 galvijų, iš jų – per 1 000 melžiamų karvių, tad mėšlo šalinimo problema

Skaityti toliau...

„John Deere“ pristato 2018 m. naujo modelio savaeigius purkštuvus

2017-03-23

„John Deere“ pristato patobulintų savaeigių purkštuvų 2018 metų asortimentą, kuriame yra ir naujasis gerokai našesnis modelis, jį galima apžiūrėti reklaminės kampanijos po Europą metu. Be jau rinkai pristatyto 4000 litrų talpos R4040i, bus galima įsigyti ir naująjį 5000 litrų R4050i modelį. 2018 metais abiejuose įrenginiuose bus įdiegta nauja transmisija ir nauja tirpalo sistema, be to, bus galima įsigyti ir naująją anglies pluošto purkštuvo siją.
Abiejuose naujųjų purkštuvų modeliuose įrengti „John Deere“ 6,8 litro varikliai, užtikrinantys 235 AG (176 kW) nominaliąją ir 255 AG (191 kW) maksimalią galią. Šie efektyvūs varikliai naudoja selektyviąją katalizinės redukcijos sistemą (angl. SCR), todėl

Skaityti toliau...

Pirmas žingsnis gausesnio derliaus ir didesnio pelningumo link...

2017-03-13

Andrius Lukoševičius, AB „Linas Agro“ technologijų plėtros ir sėklų prekybos vadovas, ragina ūkininkus naudoti daugiau sertifikuotų sėklų, nes jomis apsėti pasėliai būna gerokai derlingesni.

Kiekvieno pasėlio pradžia ir pagrindas yra kokybiškos sėklos. Tačiau dauguma ūkininkų didžiąją pasėlių dalį apsėja savomis, ūkyje ruoštomis sėklomis. Lietuvoje sertifikuotų lauko augalų sėklų naudojimas yra labai žemo lygio ir ši situacija mažai keičiasi jau dešimtmečius. Kodėl?

Lietuvoje sertifikuotomis sėklomis apsėjamas pasėlių plotas yra tik 10-20 proc. Tuo tarpu Europos sąjungoje sertifikuotomis sėklomis vidutiniškai apsėjama 60-70 proc. visų pasėlių ploto. Lietuvos sėklininkystės asociacijos

Skaityti toliau...

Kaip žiemojo pasėliai

2017-02-20

Baigiasi paskutinis kalendorinis žiemos mėnuo. Vasariui įpusėjus beveik visur (išskyrus šiaurės rytinį šalies pakraštį) laukuose nebeliko sniego, ir žemdirbių žvilgsnis krypsta į žiemojančius javų bei rapsų pasėlius. Kol vegetacija dar neprasidėjo, sunku daryti galutines išvadas apie augalų būklę. Tačiau galime prisiminti žiemos mėnesių orų sąlygas, pažiūrėti, kaip laukai atrodo dabar, ir pasvarstyti, ko galime tikėtis prasidėjus pavasariui.

Permainingos orų sąlygos
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, gruodžio mėnesio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo nuo -1,3 °C rytiniuose rajonuose iki 3,6 °C pajūryje (2–3 °C aukštesnė už 1981–2010 m. standartinę klimato normą (SKN)). Aukščiausia oro temperatūra siekė 7…10 °C. Žemiausia

Skaityti toliau...

BASF patarimai ūkininkams sugrįžta didesniu derliumi

2017-02-13

Šiais metais BASF kolektyvą papildė nauji komandos nariai.

Daugiau nei 150 metų kartu su žemdirbiais koja kojon žengianti bendrovė BASF šiemet prieš prasidedant didžiajam darbymečiui ūkininkus subūrė net tris dienas vykusiose konferencijose Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose. Tai, kad, žemdirbystei intensyvėjant, agronomų patarimai tampa aukso vertės, dar kartą įrodė rekordinis dalyvių skaičius. Rekomendacijų apie javų apsaugos produktus, naujoves rapsų auginimo srityje ir netgi orų prognozių sudarymo specifiką pasiklausyti susirinko daugiau nei 900 šalies ūkininkų.

Naujoms ligoms – veiksmingi fungicidai
20 metų kartu su BASF praleidusi VIP klientų vadybininkė

Skaityti toliau...

Už ilgalaikę partnerystę AB „Linas Agro“ žemdirbiams dėkojo išmaniai

2017-02-08

Planšetiniais kompiuteriais AB „Linas Agro“ auglininkystės skyriaus vadovas N. Liukenskis (kairėje) ir generalinis direktorius D. Zubas (dešinėje) apdovanojo lojaliausius klientus: ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ (dovaną atsiėmė pardavimų vadybininkė Simona Bliūdžiūtė) ir žemdirbius – kėdainiškį Algį Pakštį bei radviliškietį Svajūną Toleikį.

Praėjusį trečiadienį AB „Linas Agro“ pagerbė ir apdovanojo gausų būrį lojaliausių savo klientų. Žemdirbiai, pernai spalį–gruodį pirkę būsimam augalininkystės sezonui prekes, dalyvavo akcijoje „Išmaniosios Kalėdos“, kur galėjo laimėti vertingų dovanų: galingus „iPad“ planšetinius kompiuterius, naujausio modelio „iPhone“ išmaniuosius telefonus, modernius išmaniuosius laikrodžius. Sėkmingam ir patogiam agroverslo valdymui skirti prizai

Skaityti toliau...
Senesni įrašai