Verta žinoti

Kaip sumažinti išlaidas ir padidinti derlių

2014-10-20

Žemdirbiai žino, kad ūkio pelningumui labiausiai kenkia didelės kuro kainos bei sena ir neefektyvi žemės ūkio technika. Šiandien žemės ūkio technika gaminama pasitelkiant naujausias technologijas, kurios mažina kuro sąnaudas, darbą daro patogesniu ir našesniu. Kaip išsirinkti ūkio padargus, kad jie gerintų ūkio rezultatus? Apie tai pasakoja naują ir naudotą žemės ūkio techniką parduodančios bei remontuojančios Šilutės bendrovės „Eksporto gama“ komercijos direktorius Giedrius Gavėnis.
Kaip teigia specialistas, kuro kainos sudaro vienas iš didžiausių ūkininkų išlaidų, tačiau reikia įvertinti ir kitas, kartais ne tokias akivaizdžias sąnaudas.
„Kokybiška žemės ūkio technika taupo ne tik

Skaityti toliau...

Modernios technologijos gelbsti ir ūkyje, ir praradus dantis

2014-10-02

Adolfas NAVICKAS

Išmaniosios technologijos ir inovacijos vis labiau skverbiasi į Lietuvos ūkininkų kasdienybę. Šiandien nieko nenustebinsi parodęs kieme zujančią pačią naujausią techniką, padedančią greitai ir patogiai sutvarkyti įvairius ūkio darbus. Ypač kai ateina ruduo – didžiausias darbymetis nuimant užaugintą derlių. Daugelis ūkininkų net negali pagalvoti, kad tektų dienai ar ilgiau atsitraukti nuo darbų. O jeigu dantį suskaus?.. Ar dar blogiau – teks šalinti, ir ne vieną ar kelis, o net visus? Pasirodo, ir čia gelbsti modernios technologijos. Naudojantis jomis „atsarginės detalės“ (šiuo atveju nauji dantys) pakeičiamos vos ne greičiau nei traktoriaus ratai.

Iš kaimo išeiti, kad į jį grįžtum

2014-02-27

Gera pradžia – pusė darbo: valstybė, skirstydama studijų krepšelius, prisiminė provincijos vaikus

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Aleksandro Stulginskio universiteto akademinė bendruomenė džiaugiasi pirmosiomis kregždėmis – šalies Vyriausybė pradėjo taisyti 2009 metų mokslo reformos klaidas. Vasario 12 d. Vyriausybės posėdyje nutarta nuo 100 iki 175 padidinti universitetinių žemės ūkio, miškininkystės, maisto krypčių studijų krepšelių skaičių. Tad kitais mokslo metais galimybę patekti į valstybės finansuojamas vietas turės beveik dvigubai daugiau ASU bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos pirmakursių – būsimų agronomų, miškininkų, veterinarų, agroenergetikos, vandens bei žemės ūkio mechanikos inžinierių – nei patekdavo pastaraisiais metais.

Skaityti toliau...