Verta žinoti

Pašarų gamybos kainą lemia ir pasirinkta technika

2015-05-18

Gyvulininkystės ūkiai išgyvena ne pačius geriausius laikus. Sumažėjusios produkcijos kainos verčia ieškoti kuo efektyvesnių būdų ūkio išlaidoms mažinti. Žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės „Dotnuvos projektai“ pardavimų vadybininko Romualdo Mankevičiaus tvirtinimu, tinkamai pasirinkta pašarų ruošimo technologija bei agregatai galėtų padėti gyvulių augintojams nemažai sutaupyti.

Tikslas – pigesni pašarai

Per šio pavasario šienapjūtę vargu ar daug ūkininkų įsigys naują techniką. Tačiau tai labai tinkamas laikas gerai įvertinti turimą techniką ir pagalvoti, ką reiktų atnaujinti.

„Pagrindinis motyvas, renkantis techniką, dažniausiai išlieka tas pats – kaip sutaupyti, kaip pigiau paruošti pašarus“,

Skaityti toliau...

Koncerno „Achemos grupė“ įmonių grupės rezultatus formavo gamyklos Jonavoje padėtis

2015-05-15

Konsoliduoti audituoti koncernui „Achemos grupė“ priklausančių įmonių grupės (toliau – Grupė) finansiniai duomenys rodo, kad 2014 metais Grupės pajamos viršijo 768 mln. eurų, tai sudaro apie 3,2 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP). Grupės praėjusių metų pajamos, lyginant su 2013 metais, sumažėjo 2 proc. arba 16 mln. eurų.

„Grupės pajamos šiek tiek sumažėjo dėl dešimtadaliu nukritusių azoto trąšų kainų rinkose bei parduotų nuostolingų ir sinergijos nekuriančių verslų, siekiant išgryninti įmonių grupės veiklą“, – rezultatus komentuoja valdančiosios bendrovės -koncerno „Achemos grupė“ – ekonomikos ir finansų direktorius, laikinai vykdantis generalinio direktoriaus funkcijas Audrius

Skaityti toliau...

Paroda intriguos renginiais

2015-04-13

Milda Skiriutė
Dienraščio „Klaipėda“ žurnalistė

Tarptautinėje parodoje „Individuali statyba 2015“ netrūks spalvingų renginių. Konferencijose, seminaruose, pristatymuose naudingos informacijos ras ir specialistai, ir namus kuriantys, įrengiantys ar aplinką puoselėjantys žmonės. Bus pristatytos ir naujausios technologijos.

Sieks paneigti mitą

Pirmąją parodos „Individuali statyba 2015“, kuri vyks kartu su interjero ir dizaino idėjų paroda „Inter Deco“ bei sodo ir aplinkos tvarkymo idėjų muge „Mano Sodas“, dieną, ketvirtadienį, bus rengiama verslininkams skirta konferencija „Atsakingo verslo link“.

Renginio metu bus kalbama apie esamą situaciją, socialiai atsakingo verslo skatinimą, socialinės atsakomybės naudą, problemas, su

Skaityti toliau...

Vokiškos puspriekabės – patvarios ir lengvos

2015-04-13

Nuotraukoje – savivartė puspriekabė „S.KI LIGHT“.

Justinas ADOMAITIS
„ŪP“ korespondentas

Neseniai pasibaigusi tarptautinė žemės ūkio paroda patvirtino, jog šalies augalininkystės sektoriui prognozuojama gera ateitis. Grūdų paklausa pasaulyje didėja, Lietuvoje nestokojama investicijų į šį agroverslo segmentą. Vakuumas susidaręs atkarpoje tarp javų nuėmimo kombainų ir grūdų džiovyklų.
UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ vadybininkas Donatas Pachalka rekomenduoja universalias savivartes puspriekabes su lengvu, bet tvirtu stačiakampiu aliumininiu kėbulu. Įvertinus kelius, kuriais teks važiuoti su kroviniu, priekabų važiuoklė orientuota būtent į tai: yra atspari smūgiams, nuolatinėms apkrovoms, o metalo konstrukcijos

Skaityti toliau...

Kaip legendinis serialas „Giminės“ lėmė tai, ką mes valgome šiandien

2015-03-20

Per pastaruosius kelis dešimtmečius visiškai pasikeitė mūsų požiūris į reklamas, joms skiriamas dėmesys ir jų vertinimas. Šiandieninės reklamos visoje jų gausoje tiesiog plaukte praplaukia pro mūsų akis ir ausis, neatkreipdamos mūsų dėmesio, neįstrigdamos mūsų atmintyje. Tuo metu kai kurias prieš dešimtmetį kurtas reklamas šiandien mintinai pakartotume tiek mes, tiek mūsų tėvai.

Pavyzdžiui, vienas populiariausių ir sėkmingiausių visų laikų lietuviškų serialų „Giminės“ 1993 m. greitai užkariavo televizijos žiūrovų širdis. Net ir serialui pasibaigus, serialo aktoriai keitė žiūrovų gyvenimus, formavo jų įpročius, kartu sprendė kasdienes problemas. Mūsų tėvai užaugo kartu su šio legendinio

Skaityti toliau...

Sustiprinti pozicijas rinkoje ūkininkams padės naujoviški melžimo robotai

2015-03-17

Lietuvos rinkai pristatoma novatoriška karvių melžimo įranga – naujieji „BouMatic Robotics“ melžimo robotai. Jie turėtų prisidėti didinant pieno gamybos efektyvumą ir sprendžiant darbo jėgos stygiaus problemas. Naująją įrangą pristato bendrovė „Dotnuvos projektai“.

Technologijos tobulėja, auga vartotojų norai ir poreikiai, todėl „Dotnuvos projektai“ imasi iniciatyvos ir siūlo šalies rinkai efektyvesnes, pažangesnes sistemas, kurios yra ne tik modernios, bet ir draugiškos gyvuliui. Viena iš paskutinių naujovių – „BouMatic Robotics“ melžimo robotai.

„Melžimo proceso automatizavimas – vienas iš žingsnių, didinant pieno gamybos efektyvumą bei gerinant gyvulių gerovę ir sveikatą. Tai padėtų išspręsti ir

Skaityti toliau...

Daugiau nei pusės milijono eurų investicija - į sėklų ruošimo fabriką

2015-02-13

Bendrovė „Dotnuvos projektai“ investuoja į vieną didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse. Aukštos kokybės sėklų tiekimas Lietuvos ir užsienio rinkai yra viena iš „Dotnuvos projektų“ verslo šakų. Šių metų sausį buvo pradėta prieš 12 metų Kėdainių rajone pastatyto sėklų ruošimo fabriko modernizacija, kurios bendra vertė sieks 700 tūkst. eurų.

2014 metais bendrovės paruoštų sėklų paklausa viršijo fabriko pajėgumus. Pernai čia buvo paruošta ir parduota daugiau nei 16 tūkst. tonų sėklų.

Po rekonstrukcijos įmonėje bus padvigubinti sėklų valymo ir beicavimo įrangos pajėgumai, pastatyti nauji elevatoriai, atnaujintos grūdų sandėliavimo talpos, atnaujintos

Skaityti toliau...

Pamatai savarankiškam kaimo bendruomenių gyvenimui

2014-12-19

Mėta LUBINAITĖ

Jaukūs ir suremontuoti bendruomenės namai, naujos vaikų žaidimų ir sporto aikštelės, originalūs kelionių maršrutai – šie Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) LEADER metodu įgyvendinamos priemonės „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ rezultatai pirmiausia krinta į akis keliaujant po Lietuvos miestelius ir kaimus. Tačiau vietos plėtros strategijų įgyvendinimas kaimo vietovėse turi ir sunkiau pastebimą, bet ne mažiau teigiamą pusę. Tai – sustiprėjęs gyventojų tarpusavio pasitikėjimas ir pilietiškesnis požiūris į supančią aplinką.

Baigiantis 2007-2013 metų KPP programai, Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) apibendrina svarbiausius vietos

Skaityti toliau...

Specialistė pataria, kaip sėkmingai įgyvendinti investicinius projektus?

2014-12-12

Mėta LUBINAITĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programa (KPP) artėja prie pabaigos, tad tiek baigiantiems įgyvendinti investicinius projektus, tiek neseniai sužinojusiems apie skirtą paramą pareiškėjams svarbu tinkamai ir laiku atlikti numatytas investicijas. Ką reikėtų atsiminti siekiant, kad patirtos investicijos būtų kompensuotas, o projektas – pripažintas sėkmingai įgyvendintu, pasakoja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistė.
Investicinių KPP priemonių dalyviai, nepriklausomai nuo to, kokiame etape yra jų įgyvendinamas projektas, neturėtų pamiršti keleto esminių įsipareigojimų. Svarbiausias jų – visus projekte numatytus darbus atlikti laiku ir pagal numatytą terminą pateikti galutinį mokėjimo prašymą.

Gera naujiena jauniesiems ūkininkams

2014-12-05

Vija PAKALNYTĖ

Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programai (KPP) einant į pabaigą, paskelbtas paskutinis kvietimas teikti paraiškas pagal vieną populiariausių priemonių – „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Paraiškų iš jaunosios ūkininkų kartos laukiama iki šių metų gruodžio 31 d. Pretenduojantieji į paramą turėtų atkreipti dėmesį į kelias naujoves. Svarbiausia jų – trumpesnis projekto įgyvendinimo laikas.

Projektui įgyvendinti – tik 9 mėnesiai
Rengdami paraiškas jaunieji ūkininkai turėtų atsiminti, kad savo projektą jie turės įgyvendinti per devynis mėnesius. Atitinkamai reikėtų planuoti projekto veiklas ir jų baigimo terminus. Vėliausiai galutinį mokėjimo prašymą Nacionalinei mokėjimo

Skaityti toliau...
Senesni įrašai