Žemės ūkio viceministras A. Bogdanovas pažeidė įstatymą

Artūras Bogdanovas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Tyrimą VTEK atliko remdamasi gautame pranešime nurodytomis aplinkybėmis. Tyrimo metu nustatyta, kad A. Bogdanovas veikė nuolatinio interesų konflikto situacijoje tiesiogiai kontroliuodamas ir koordinuodamas ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento bei Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą ir jų valdymo sritis, kuriose veiklą vykdė jo valdoma UAB „Geosmart“ ir valdyta MB „Geosmarto sprendimai“, teikusios žemėtvarkos, geodezijos ir kadastrinių matavimų paslaugas. Taip pat UAB „Geosmart“ dirba A. Bogdanovo žmona.
VTEK rekomenduoja žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui spręsti A. Bogdanovo nuolatinio interesų konflikto situaciją atleidžiant jį iš žemės ūkio viceministro pareigų arba nuolatinį interesų konfliktą jam keliančias jo funkcijas perduodant atlikti kitam tarnautojui.

VTEK informacija

Redakcijos nuotrauka