Vilkų sumedžiota daugiau, nei leista

Lietuvoje vilkų medžioklės sezonas jau baigtas – iki sausio pabaigos šalyje sumedžioti 192 vilkai – dviem daugiau, nei buvo nustatytas limitas visam vilkų medžioklės sezonui, trunkančiam iki kovo pabaigos.

Medžioklės Lietuvos teritorijoje taisyklėse nustatyta, kad vilkus medžioti galima nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d., tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas baigiamas anksčiau. Vilkų medžioklės sezono pabaiga paskelbta antradienį – vasario 1 d.

187 vilkai buvo sumedžioti, o kiti 5 vilkai buvo rasti partrenkti automobilio arba sumedžioti kaip probleminiai pagal išduotą leidimą paimti iš gamtos. Paskutiniai vilkai, kaip skelbia Aplinkos ministerija, sumedžioti pirmadienį Kalvarijos bei Anykščių rajono savivaldybėse.

Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis teigė, kad dėl to, jog vilkų medžioklės limitas viršytas, tai padariusiems medžiotojams jokių sankcijų taikoma nebus, nes taip atsitiko todėl, kad vilkai sumedžioti nepaskelbus apie vilkų medžioklės sezono pabaigą, be to, praėjusį savaitgalį bei šios savaitės pradžioje vyko aktyvios medžioklės ir ne visi duomenys apie sumedžiotus vilkus iš karto buvo pateikti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai (tai privalu padaryti per 12 val.).

2021–2022 m. per medžioklės sezoną vilkų buvo sumedžiota 47 rajonų savivaldybėse. Daugiausia Kėdainių r. savivaldybėje – 13, po 12 vilkų sumedžiota Anykščių ir Rokiškio r. savivaldybėse, o Ukmergės r. savivaldybėje – 11 vilkų.

2019–2020 m. medžioklės sezonas baigėsi sausio 16 d., 2020–2021 m. – kovo 9 d. Tam įtakos turėjo dėl COVID-19 pandemijos paskelbtas karantinas, kai buvo draudžiama judėti tarp savivaldybių.

Žydrūno Juozapavičiaus pastebėjimu, šį sezoną vilkų medžioklės intensyvumas buvo proporcingas šeimų skaičiui, nes ankstesnį medžioklės sezoną iki vasario mėnesio buvo sumedžioti 162 vilkai – kiek daugiau nei 17 proc. mažiau. Tiek procentų mažiau 2020 m. buvo ir skaičiuojama vilkų šeimų.

2022-02-03

ŪP informacija

vilkų medžioklės sezonas, sumedžioti 192 vilkai, vilkų sumedžiojimo limitas, Ūkininko patarėjas