Asocijuotos smulkiųjų kreditų bendrovės kainas į eurus perskaičiuos skaidriai

Atsakingai skolinančias įmones vienijanti Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija (LSVKA) prisijungė prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. 12 sektoriaus įmonių įsipareigojo keičiantis valiutai paslaugų kainas perskaičiuoti sąžiningai ir skaidriai.

„Šis euro memorandumas atitinka mūsų narių vertybes. Asociacija vienija tuos rinkos dalyvius, kurie laikosi skaidraus ir atsakingo kreditavimo principų, ir nuolat siekia, kad vartotojai gautų išsamią informaciją ir skaidrias kokybiškas paslaugas, savo verslui kelia aukštus etiškumo reikalavimus“, – sakė LSVKA prezidentas Liutauras Valickas.

Prisijungusios prie memorandumo asociacijos įmonės įsipareigoja įvedant Lietuvoje eurą su vartotojais elgtis sąžiningai – euro įvedimu nesinaudoti kaip proga padidinti kainas, taip pat įsipareigoja užtikrinti sąžiningą kainų perskaičiavimą ir skaidrų skelbimą.

Į asociaciją susibūrusios smulkiuosius kreditus teikiančios įmonės ir iki šiol laikėsi atsakingo požiūrio į verslą. Metų pradžioje buvo pristatyta švietimo ir savireguliacijos programa „Skaidrus kreditas“. Jos svetainėje www.apiekredita.lt galima rasti vartotojų interesams ir teisėms apsaugoti skirtus Kreditų arbitražą bei registrą „Neteikit man kredito“, sužinoti, ką daryti iškilus sunkumų grąžinti kreditą, gauti teisines konsultacijas, užduoti rūpimus klausimus ar pasidalinti atsiliepimais.

 Šiuo metu Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija vienija 12 bendrovių, užimančių 70 proc. smulkiųjų vartojimo kreditų rinkos ir valdančių šiuos prekės ženklus: „BigCredit.lt“, „Bobutės paskola“, „Credit Day“, „Creditservice.lt“, „Creditor.lt“, „Euroecredit.lt“, „Mikrokreditas.lt“, „Minipaskola.lt“, „Paskoliukas.lt“, „Paskolosjums.lt“, „Paskolostau.lt“, „Popkreditas.lt“, „SMScredit.lt“, „Vivus.lt“. Visos LSVKA narės yra įtrauktos į oficialų Lietuvos banko vartojimo kredito davėjų sąrašą, reguliariai audituoja savo veiklą ir teikia Lietuvos bankui periodines veiklos ataskaitas.

 2013 m. Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos narės į valstybės ir Sodros biudžetą sumokėjo daugiau nei 11 mln. lt mokesčių bei skyrė 1,5 milijono litų paramos projektams. Vartojimo kreditų rinka, kurioje veikia daugiau kaip 40 bendrovių, suteikia darbą daugiau kaip 600 darbuotojų. Lietuvos finansų sektoriuje smulkiųjų vartojimo kreditų rinka užima apie 0,5 procento. Vidutinė smulkaus vartojimo kredito suma, Lietuvos banko duomenimis, 2014 m. I ketvirtį buvo 377 litai.