Aukokite lietuviškas monetas ir centus geriems darbams

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kartu su „Swedbank“ ragina gyventojus piniginėse ir taupyklėse užsilikusias litų bei centų monetas paaukoti geriems darbams – padėti nepritekliuje gyvenantiems žmonėms. „Pereinant prie euro gyventojams, kurie dažniausiai atsiskaito grynaisiais, teks rūpintis, ką daryti su litų ir centų monetomis.

Kviečiame jas paaukoti labdaringiems tikslams! Už surinktus pinigus labiausiai nepasiturintiems Lietuvos žmonėms parūpinsime būtiniausių maisto produktų“, – apie akcijos idėją pasakojo „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius. Lėšos „Maisto bankui“ bus renkamos 64-iuose „Swedbank“ klientų aptarnavimo padaliniuose iki kitų metų vasario 15 dienos.

Gyventojai monetas „Maisto bankui“ aukoti galės į specialias 19 litrų talpas, pažymėtas akcijos simbolika. Suaukotus litus akcijos pabaigoje „Swedbank“ darbuotojai suskaičiuos ir atitinkamą sumą eurais perves į „Maisto banko“ sąskaitą. „Latvijoje ir Estijoje pereinant prie euro smulkias monetas žmonės aukojo ypač noriai, tad tikimės, kad ši iniciatyva ir Lietuvoje sulauks nemažo palaikymo. Juk stovėti eilėse, kad išsikeistum mažas litų sumas į eurus – netikslinga. Tuo tarpu paaukoti monetas paprasta, o kiekviena paaukota moneta prisideda prie kilnaus „Maisto banko“ tikslo“, – sako „Swedbank“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Orinta Žvirzdinė. Pasak „Swedbank“ atstovės, šį rudenį atliktos banko klientų apklausos duomenimis, sutaupytus litus monetomis ir centais labdarai ketino paaukoti 8 proc. klientų, dar tiek pat planavo juos pasilikti atminčiai. 17 proc. apklausos respondentų su litų ir centų monetomis nieko neplanavo daryti. Likę ketino juos arba išleisti, arba išsikeisti į eurus.

Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu apyvartoje yra daugiau kaip 1 mlrd. monetų, didžiausią jų dalį sudaro 1 ir 2 centų monetos. Bendra apyva rtoje esančių monetų suma – 224 mln. litų. Akcijos organizatoriai taip pat primena, kad įvedus eurą, litais bus galima atsiskaitinėti dvi pirmąsias sausio savaites. Vėliau atsiskaitymai vyks tik eurais, o likusius grynuosius litus visą pirmąjį 2015-ųjų pusmetį nemokamai keis banko padaliniai.

Vaidotas Ilgius

vadovas

LPF „Maisto bankas“

8 699 85259

vaidotas@maistobankas.lt