Biologinių priedų nauda žalesniam ūkininkavimui

Poreikis didinti pasaulinę maisto gamybą sukelia papildomą žemės ūkio sektoriaus spaudimą, kuris gali būti susijęs su keletu problemų: dirvos struktūros pokyčiais, mineralinių trąšų naudojimu, vandens tarša, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimu.

Todėl mokslas koja kojon žengia su iškilusiais iššūkiais ir imasi pakeisti bakterinę sudėtį, kuri pagerina skysto mėšlo, kaip organinės trąšos, vertę, teigiamai veikia žolinių augalų augimą, sumažina nepageidaujamų junginių emisiją. Daromės atsakingi už kiekvieną etapą – nuo produktų kūrimo, gamybos ir naudojimo iki utilizavimo.

ES valstybėse skystas mėšlas dažniausiai laikomas betoniniuose, metaliniuose arba plastmasiniuose rezervuaruose. Kaupiant srutas atviruose rezervuaruose aplinkosaugos problemas padeda išspręsti bakteriniai priedai. Šie priedai jau išbandyti ne tik užsienio, bet ir Lietuvos pieno, mėsinių galvijų ir kiaulininkystės ūkiuose. Kompleksinį bei išsamų kvapų mažinimo sprendimą prieš keletą metų pasiūlė mikrobiologai, padėję spręsti problemas ir tokiose žemės ūkio bendrovėse kaip Okainių ŽŪB, Lytagros ŽŪB.

Sukauptų srutų rezervuaruose pakeitus bakterinę sudėtį ūkininkai vėliau gali tikėtis plonesnės susiformavusios paviršinės plutos, kuri, viena vertus, yra pageidaujama, nes sumažina amoniako sklidimą į atmosferą, mažiau dugno nuosėdų, kurios išmaišant blokuoja siurblio antgalius. Pastebėta, kad srutų pluta ima mažėti jau po 5–6 bakterijų naudojimo savaičių. Taip pat sumažėja nemalonus kvapas, kurį lemia azoto turinčios dujos, o šis veiksnys itin palankus kaimynams. Naudojant MicroZyme R bakterijas, azotas sulaikomas kaupiamoje masėje, todėl padidėja srutų, kaip organinės trąšos, vertė. Tręšiant laukus, homogeniška ir skysta masė iki 50 proc. greičiau išpumpuojama iš rezervuarų ir lengviau išpurškiama per purkštukus, taip palengvinama įrenginių priežiūra ir eksploatacija. Išvengiama pasėlių užterštumo kietosiomis dalelėmis, nes mažiau jų prilimpa ant augalų, skysčiai greičiau susigeria į dirvą.Priedus reikia naudoti 12 mėn. per metus, kad kaupykloje visą laiką vyrautų aerobinės bakterijos.

Naudojant MicroZyme R bakterijas gauname naudos iš šalutinių žemės ūkio produktų, kas yra labai svarbu ne tik ekologiniu, bet ir ekonominiu aspektu, vis labiau kylant trąšų kainoms. Mokslininkų įrodyta, kad mineralinės medžiagos pasisavinamos geriau tręšiant apdorotomis srutomis, o ne grynomis, todėl norimas derlingumas pasiekiamas be didesnių išlaidų sintetinėms trąšoms.

MicroZymeR  tai biologinis atrajotojams sukurtas produktas, skirtas kietųjų dalelių sumažinimui, kvapo valdymui ir azoto (sulaikymui) išsaugojimui laikomame skystame galvijų mėšle. Sudėtyje yra unikalus bakterijų padermių ir fermentų mišinys, specialiai parinktas dėl jų gebėjimo skaidyti skaidulų, krakmolo, pektinų, riebalų ir baltymų liekanas atrajotojų srutose esant įvairiai temperatūrai.

  • Silpnina kvapą (H2S ir NH3) gyvulių mėšle
  • Skystina srutas, taip mažindamas nuosėdų ir plutos susidarymą
  • Mažesni maišymo kaštai
  • Lengvesnis išsiurbimas, paskleidimas laukuose
  • Išlaiko ir išsaugo srutų azotą ir trąšų vertę
  • Padidina komfortą gyvuliams
  • Lengviau laikytis norminių reikalavimų ir sutarti su kaimynais.

Naudojimas: Kiekvienam 100 karvių reikia 1 pak. (400 g) per savaitę. Išmaišykite MicroZyme mažiausiai su 10 l vandens ir paskleiskite srutų kanaluose ar prieduobėje, kur produktas susimaišęs su srutomis pateks į srutų talpyklą. Užtikrinti produkto veikimą reikia jį sumaišyti su vandeniu arba skystomis srutomis. Stengtis paskleisti kuo didesniame plote.

Susisiekime:

Andrius Dabravolskas

AB „LYTAGRA“

+370 614 96 654

a.dabravolskas@lytagra.lt

 

 

2021-02-02