Darbai birželį sode

S. Jankausko nuotr.

S. Jankausko nuotr.

* Apžiūrėkite, kiek yra užuomazgų jūsų vaismedžiuose. Jeigu po masinio kritimo jų pasilieka dar daug, dalį obuoliukų patartina išskinti. Ant 10 cm ilgio šakelės paliekamos 2–3 užuomazgos, tada užaugs didesni ir geresnės kokybės obuoliai.
*Vaismedžiai ir uogakrūmiai tręšiami kompleksinėmis trąšomis su didesniu azoto kiekiu, jas įterpiant į žemę. Galima šių trąšų tirpalu purkšti ir per lapus 2 kartus, kas dvi savaites.
*Kad neplistų ligos ir kenkėjai, patartina vaismedžius birželio mėn. mažiausiai vieną kartą nupurkšti insekticidais ir fungicidais. Laiku nesunaikinus obelinės voratinklinės kandies lervų, medžiai esti pilni voratinklinių lizdų, o lapai atrodo tarsi nudegę. Apniktų vaismedžių vaisiai be laiko nubyra.
*Renkant braškes, į atskirą indą nuskinamos papuvusios ar jau visai supuvusios uogos (po to sunaikinamos), jų negalima palikti ant augalų, nes skatins ligų plitimą.
Jeigu braškyne daug ligų ir kenkėjų, tuomet, nurinkus uogas, patartina nupjauti lapus ne žemiau kaip 5 cm virš ragelių. Jei buvo tręšta šį pavasarį prieš daigų sodinimą, tai jaunas braškynas papildomai negausiai ręšiamas kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais (2 kg/vienam arui).
*Neturintys žiedynų vynmedžių ūgliai šalinami arba patrumpinami virš 2–5 lapo. Dažniausiai vynmedžių lapijos reikia gyvasienėms užpildyti, todėl išpjaunami tik visai nereikalingi ūgliai.
*Jei persikai ir abrikosai meta daug vaisių, dažniausiai vaismedžiams trūksta kalkių. Reikia nepamiršti ar užsirašyti, kad rudenį reikės pakalkinti dirvą.
*Trešnių vaisiai skinami su koteliais, o vyšnias patartina skinti be kotelių. Skinant vyšnias su vaiskočiais, padaroma žala vaismedžiui, nes kartu nuplėšiama prie vaiskočio pagrindo esanti akutė. Tuojau pat vartojami vaisiai skinami be kotelių.
*Tinkamas laikas skiepyti vaismedžius.

Rūta ANTANAITIENĖ