„Boen” baigė gamybos linijų perkėlimą į Lietuvą

Antrai pagal dydį Europoje parketo ir kietmedžio grindų gamybos grupei „Bauwerk Boen Group“ priklausanti gamykla „Boen Lietuva“ šį pavasarį baigė gamybos linijų perkėlimą iš Vokietijos į Lietuvą ir antrąjį pusmetį numato dviženklį grupės pardavimų augimą. „Dėl linijų iš Vokietijos perkėlimo „Bauwerk Boen Group“ grupės gamyba balandžio mėnesį  sulėtėjo, tačiau vis tiek pasiektas labai geras rezultatas – grupės pirmojo pusmečio pardavimai augo 6 proc. Augimas procentais galėjo būti ir dviženklis, tačiau visi nauji įrenginiai Lietuvoje jau veikia ir gamyba vyksta visu pajėgumu. Prognozuojama, kad 2014 metais visos „Bauwerk Boen Group“ grupės parketo pardavimų augimas bus dviženklis“, – sakė įmonės „Boen Lietuva“ pardavimų direktorius Valdas Tekorius.

„Bauwerk Boen Group“ grupė pirmąjį šių metų pusmetį pardavė 2,5 mln. kvadratinių metrų parketo – pardavimai, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu pusmečiu, išaugo 6 procentais. „Mes tikėjomės didelio pardavimų augimo Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, tačiau mus maloniai nustebino mūsų sėkmingi pardavimai ir kai kuriose Viduržemio jūros regiono šalyse, kurios šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus“, – sakė V. Tekorius. „Boen Lietuva“ užsiima grupės produkcijos pardavimais ir organizacijos valdymu Rytų Europoje, Rusijoje ir kitose Baltijos šalyse. Grupės, besispecializuojančios ąžuolo parketlenčių gamyboje, pagrindinės rinkos yra Vakarų Europoje, tačiau planuojama didesnį dėmesį skirti ir Rytų Europos bei tolimosioms rinkoms.

„Rytų Europa vis dar sparčiai auga – mes norime plėstis šiame gyvybingame regione, todėl žengsime į dar daugiau šalių“, – sakė „Bauwerk Boen Group“ prezidentas Geiras Walandas. Anot G. Walando, grupė tikisi padidinti šių metų pardavimus ir dėl augimo Azijoje bei Viduriniuose Rytuose – pirmąjį pusmetį ten buvo sustiprintos pardavimų komandos. Sparčiausias gamybos augimas šiemet numatomas Lietuvoje. Didžiausia Lietuvoje parketo bei kietmedžio grindų gamintoja „Boen Lietuva“ šiemet planuoja pasiekti 450 mln. litų apyvartą – tai būtų 43 proc. daugiau nei 2013 metais, kai bendrovė gavo 314 mln. litų pardavimo pajamų. Norvegijos kompanijai „Boen“  pernai susijungus su Šveicarijos bendrove „Bauwer Parkett“  į „Bauwerk Boen Group“  grupė, grupė šiemet planuoja toliau plėstis. Šiemet perkėlus gamybos linijas iš Austrijos ir Vokietijos į Lietuvą ketinama sukurti dar maždaug 200 naujų darbo vietų. „Bauwerk Boen Group“ priklauso gamyklos Šveicarijoje, Lietuvoje ir Kaliningrade. „Boen Lietuva” yra didžiausia gamybinė įmonė grupėje.