Danijos gamintoja „Fransgård“ kuriasi Lietuvoje

„Fransgård“ miško gervė.

Žemės ūkio, miškininkystės ir kelių sektoriui skirtą techniką gaminanti danų bendrovė „Fransgård“ žengia į Baltijos šalių rinką. Šią įmonę į Lietuvą pakvietė nauja ir naudota technika prekiaujanti Šilutės UAB „Eksporto gama“.

Kaip teigia bendrovės „Eksporto gama“ plėtros vadovas Edgaras Pužas, daugiau nei į 100 pasaulio šalių produkciją eksportuojanti bendrovė „Fransgård“ į Baltijos šalis nežiūrėjo kaip į perspektyvią rinką, tačiau šilutiškiams nuvykus į Daniją, papasakojus apie Lietuvos ūkininkų poreikius ir pareiškus norą bendradarbiauti, jie susidomėjo ir nusprendė pabandyti.
„Miškininkystės ir kelių priežiūros technika aktuali ne tik miškininkams ar kelininkams, ja naudojasi ir stambūs ūkininkai. Jie turi keliukus, kuriuos reikia išlyginti, nuo jų valyti sniegą. Ūkininkai, kurie turi miškus, juos retina, prižiūri, o tam įprasta technika ne visada padeda. Todėl ieškojome partnerių, kad galėtume išplėsti savo veiklą nuo pievų padargų iki miškų ir kelių priežiūros technikos, – teigia įmonės plėtros vadovas. – Neseniai buvau išbandęs „Fransgård“ techniką Švedijos ūkiuose. Kadangi patiko kokybės ir kainos santykis, nusprendėme susisiekti su įmonės atstovais dėl galimo bendradarbiavimo.“
„Fransgård“ taip pat gamina šieno vartytuvus, grėblius, kombinuotus grėblius, kelių lyginimo greiderius, šienapjoves, šlaitines krūmapjoves, sniego pūstuvus. „Fransgård“ produkcija šiuo metu prekiaujama šešiuose žemynuose, daugiau nei 100 šalių. Daugiausiai produkcijos parduodama Kanadoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje. „Pirmoji „Fransgård“ technika buvo skirta tik miško reikmėms, taigi visos detalės, metalo tvirtumas buvo renkami pagal aukštus miškų priežiūros standartus, kur dirbama ypač didelėmis apkrovomis. Vėliau įmonė pradėjo gaminti žemės ūkiui ir kelių priežiūrai skirtą techniką, kuriai naudojo tokio pat tvirtumo metalus“, – teigia E. Pužas.

„ŪP“ fotoinformacija