„Danske Bank” leis gyventojams litus į sąskaitą įnešti nemokamai

Nuo rugsėjo visi dabartiniai ir nauji fiziniai „Danske Bank“ klientai gali nemokamai įnešti grynuosius pinigus litais į banko sąskaitą. Iki šiol tokioms operacijoms galiojęs 0,05 proc. arba minimalus 3 litų įkainis panaikintas iki pat euro įvedimo. Šis sprendimas priimtas „Danske Bank“ iniciatyva, siekiant užtikrinti kuo palankesnes sąlygas Lietuvos gyventojams pereiti prie naujos valiutos.

„Ko gero, esame pirmieji rinkoje, nusprendę žengti šį žingsnį. Taip elgiamės dėl to, kad pasiūlytume klientams geriausias sąlygas pasikeisti grynuosius litus į eurus. Sąskaitoje esantys grynieji pinigai Naujųjų metų naktį bus automatiškai ir nemokamai konvertuoti į eurus, todėl šis sprendimas klientams yra patogiausias ir pigiausias valiutos konvertavimo būdas“, – sako Jūratė Nedzinskienė, „Danske Bank“ Asmeninės bankininkystės tarnybos direktorė.

Dar vasarą „Danske Bank“ ir kitų Lietuvoje veikiančių bankų vadovai pasirašė Lietuvos banko inicijuotą Tarpusavio supratimo memorandumą dėl gerosios praktikos rengiantis euro įvedimui. Sprendimas panaikinti grynųjų pinigų litais įnešimo mokestį fiziniams klientams yra vienas iš veiksmų, kuriuos „Danske Bank“ planuoja įdiegti, kad klientai valiutos keitimo laikotarpiu nepatirtų jokių nepatogumų.

Banko atstovų teigimu, šiuo metu inicijuojami papildomi veiksmai informuojant fizinius ir juridinius banko klientus apie laukiančius pokyčius Lietuvai pereinant prie euro. Tikslinamas juridinių klientų grynųjų pinigų poreikis metų pradžioje, rengiami apmokymai su klientais tiesiogiai bendraujančiam banko personalui, planuojami kiti edukaciniai veiksmai, kurie padės užtikrinti sklandų perėjimo prie euro procesą.