„DOJUS agro“ dar arčiau žemdirbių

Kiekvienas renginio svečias jautė pareigą užmesti betono ant statybų pradžią įamžinusios kapsulės, kad naujas centras tvirtai stovėtų ir ilgai tarnautų Suvalkijos žemdirbiams.

Vėlyvas 2015-ųjų ruduo Suvalkijoje taps nauju žemdirbių aptarnavimo atskaitos tašku: lapkričio 4-ąją Šakių r. Girėnų kaime oficialiai pradėtos UAB „DOJUS agro“ regioninio prekybos ir techninės priežiūros centro statybos – „John Deere“ ir „Kuhn“ technikos pardavimų apimtimi garsėjanti bendrovė žengė dar vieną žingsnį arčiau žemdirbių.

Ten, kur dar vos prieš porą mėnesių rekordinį derlių nokino kviečiai, dabar sukiojasi sunkvežimiai, o galingi kranai montuoja pirmąsias būsimojo pastato atramas.
Sveikindamas gausiai susirinkusius svečius UAB „DOJUS agro“ valdybos pirmininkas Pranas Dailidė priminė, kad Šakiai investicijoms pasirinkti ne atsitiktinai – prieš 18 metų kartu su žemės ūkio mašinų gamintoju „John Deere“ savo verslą jie pradėjo žemės ūkio bendrovėje „Grūduva“. Be to, Šakiai yra vienas stipriausių šalies žemdirbystės regionų, naujojo prekybos ir techninės priežiūros centro darbuotojai galės suteikti kokybišką pagalbą dar ir Vilkaviškio bei Jurbarko krašto ūkininkams.
Pasak P. Dailidės, tai bus vienas mažesnių UAB „DOJUS agro“ regioninių prekybos ir techninės priežiūros centrų Lietuvoje: 1 300 kv. m pastate daugiausia vietos – net 850 kv. m užims serviso patalpos ir atsarginių dalių sandėlis. Beveik 2 ha užimantį žemdirbių aptarnavimo centrą suprojektavo architektas Gintautas Natkevičius su partneriais. Į naująjį centrą bendrovė investuos 1,7 mln. eurų.
P. Dailidė pasidžiaugė, kad pavyko išsirinkti gerą verslo part­nerį – konkursą statyti Šakių žemdirbių aptarnavimo centrą laimėjo Marijampolės įmonė „Statranga“, nugalėjusi bene dešimt savo paslaugas siūliusių statybos bendrovių.
Prieš pasirašydami laišką ateities kartoms, kurį UAB „DOJUS agro“ savininkai įmūrijo į būsimojo pastato pamatus, daugelis susirinkusiųjų norėjo pasidžiaugti P. Dailidės sprendimu investuoti gimtajame Šakių krašte, o pirmasis tos iniciatyvos ėmėsi Šakių r. meras J. Bertašius.
„Jei Prano šaknys nebūtų čia, Šakiuose, gal nebūtų atsiradęs ir toks labai žemdirbiams reikalingas prekybos ir techninio aptarnavimo centras – esu laimingas, dalyvaudamas istoriniame įvykyje. Tėvų žemė visiems mums yra brangiausia, todėl esu šventai įsitikinęs, kad tie, kurie dabar išvyksta iš Lietuvos, tokį sprendimą priėmė tikrai ne dėl to, kad nemyli ir nebrangina gimtosios žemės. Tapę turtingesni jie grįš į Lietuvą daryti gerų darbų, nes mato gražų pavyzdį“, – sakė meras.
Kad „DOJUS agro“ investuoja būtent Šakiuose, džiaugėsi ir čia išrinktas Seimo narys M. Bastys. „Neabejoju, kad ir ūkininkams, ir bendrovėms toks žemdirbių aptarnavimo centras labai reikalingas, nes visiems, kurie perka techniką, yra svarbu, kad ji patikimai dirbtų, be jūsų komandos tai būtų sunku užtikrinti. Nė kiek neabejoju, kad tie žemdirbiai, kurie pasirinks „DOJUS agro“ techniką bus laiku ir labai kokybiškai aptarnauti“, – sakė Seimo narys ir kaip UAB „Agrolina“ akcininkas pasidžiaugė, kad bendrovė yra viena didžiausių Šakių krašte „Dojaus“ klientų.
Seimo nariui M. Basčiui atrodo labai svarbu, kad turtingos bendrovės investuoja Lietuvoje, nes tai rodo, kad jos tiki tuo, ką daro, ir mato čia savo ateitį. Investicijos į regionus daro Lietuvą patrauklesnę ir konkurencingesnę.
Gražių linkėjimų P. Dailidei išsakė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas J. Talmantas ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius J. Sviderskis. „Manyčiau, kad Šakių ir aplinkinių rajonų žemdirbiams labai pasisekė, nes ir jie turės tokį aptarnavimo centrą, kokį turi pakaunės ūkininkai. Tai geras pavyzdys, kai verslininkai nekiša pinigų į kojines, o savo pelną investuoja į žemdirbių aptarnavimą, kad galėtų ta nauda pasidžiaugti kartu su klientais“, – sakė J. Talmantas, linkėjęs bendrovei sėkmės, ištvermės ir kantrybės dirbant su įnoringais ir reikliais ūkininkais.
„Šventa tiesa, kad jei metus nestatai, prarandi trejus. Sėkmės ir dėkui jums, Pranai, už idėją, kad servisas pats turi ateiti pas žemdirbius – mes ją labai vertiname, nes ši idėja labai naudinga žemdirbiams ir atnešė žemės ūkiui didelių permainų“, – tvirtino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius J. Sviderskis.
Pakėlęs šventinę šampano taurę už statybų pradžią ir ūkininkų verslo sėkmę, P. Dailidė pasidžiaugė, kad bendrovei atsivers galimybė būti dar arčiau ūkininkų. „Šiame rajone turime ypač daug klientų, mūsų parduodama „John Deere“ ir „Kuhn“ technika šiuose kraštuose dirba daugybėje ūkių, todėl ilgai ieškojome tokios vietos, kuri būtų patogi viso regiono žemdirbiams – ir džiaugiamės, kad ją radome Girėnų kaime, kur kryžiuojasi keliai į Kauną, Jurbarką, Šakius, Vilkaviškį. Tikimės, kad pradėjus veikti žemdirbių aptarnavimo centrui atsiras ir naujų klientų. Seniai pastebėjome, kad žmonės supranta, jog nesame vienadieniai technikos pardavėjai, mato, kas jais rūpinasi ir į tai geranoriškai atsiliepia“, – sakė UAB „DOJUS agro“ valdybos pirmininkas P. Dailidė.
Šakių regioninio prekybos ir techninės priežiūros centro įkurtuvės numatytos ateinančių metų birželį.

Daiva BARTKIENĖ
Autorės nuotrauka

kaimo_laikrastis Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.