Pradėtas įgyvendinti Liubavo dvaro atgaivinimo projektas

Viešoji įstaiga „Europos parkas“ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendina projektą „Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, kuris yra bendrai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublikos. NIKU – tai solidžiausia Norvegijos kultūros paveldo tyrimų įstaiga, kurios specialistai yra pasitelkiami restauruojant kultūros paveldo objektus Europos ir kitose pasaulio šalyse.

Projektu siekiama restauruoti ir pritaikyti muziejaus tikslams Liubavo dvaro sodybos XVIII a. oficiną ir oranžeriją. Projekto vykdymo trukmė – nuo 2014 m. liepos mėn. iki 2016 m. pradžios.

Projekto metu bus ne tik tvarkomi pastatai, kuriama muziejinė ekspozicija, bet ir kartu su Norvegijos ir Lietuvos kultūros paveldo ekspertais rengiami seminarai, mokslinė konferencija, skirta Liubavo dvare gyvenusiam ir kūrusiam garsiam XIX a. lietuvių skulptoriui Rapolui Slizieniui (1804–1881), išleisti informaciniai leidiniai, atnaujinama interneto svetainė ir kt.

Šis projektas pratęs Liubavo dvaro sodybos pritaikymą muziejui. 2011 m. buvo baigtas restauruoti ir pritaikytas lankymui Liubavo dvaro vandens malūnas-muziejus, jam už restauravimo kokybę buvo suteiktas aukščiausias kultūros paveldo įvertinimas – ES kultūros paveldo prizas ir „Europa Nostra“ apdovanojimas.

Akimirka_is_nacionalines_Europa_Nostra_apdovanojimo_ceremonijos Praeiti_issaugoti_ateiciai

Daugiau informacijos:
Gintaras Karosas, tel. 8 698 309 25, 8 52377 077
el.paštas hq@europosparkas.ltwww.liubavas.lt , www.europosparkas.lt