EWA atkeliavo į Šiaurės ir Rytų Lietuvą

Naujausias AB „East West Agro“ (EWA) padalinys, atidarytas Kupiškyje, pasak bendrovės vadovų, yra paskutinis plėtros etapas Lietuvoje, kitąmet planuojama žengti į Latvijos ir Estijos rinkas.

Lietuviško kapitalo akcinė bendrovė EWA įkurta 2006 m. Ji plėtros šuoliui ryžto sukaupė pastaraisiais metais, bendradarbiaudama su visame pasaulyje pripažintais žemės ūkio technikos gamintojais „Massey Ferguson“, „Laverda“, „Fella“, kitais. Šiuo metu EWA aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. Lietuvos ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, joje dirba 70 darbuotojų. Neseniai paskelbta „Verslo žinių“ informacija, kad skaitytojai EWA išrinko šių metų agroverslo lydere šalyje.
Neseniai, liepos mėnesį, didelis bendrovės padalinys, kuriame investuota apie pusę milijono eurų, atidarytas Šiaulių rajone, Kairiuose. Rugpjūčiui baigiantis, dar viena bendrovės atstovybė vartus atkėlė Kupiškyje. Kas pastūmėjo tokią plėtros spartą?

Ūkininkai apžiūrėjo techniką.

Bendrovės generalinio direktoriaus Gedimino Kvietkausko teigimu, tai strateginiai sprendimai, nukreipti ne į vakarykščius ar šiandienius poreikius, o diktuojami ateities poreikių įžvalgų. Modernios žemės ūkio technikos pardavėjų nestinga, bet itin svarbūs tampa aptarnavimo padaliniai, remonto galimybės, atsarginių dalių pristatymo sparta. „Turime būti kuo arčiau klientų ir užsakovų, aktyviau bendrauti. Iki šiol mūsų padaliniai Kaune ir Šiauliuose aprėpė Vidurio ir Šiaurės Lietuvos ūkius, dabar galėsim plėstis į Rytų Lietuvą. Būdami arčiau, įgysim didesnį vietos ūkininkų pasitikėjimą. Kupiškis yra itin geroje geografinėje vietoje, apskrities centre, nutolęs nuo kitų mūsų padalinių per 150 kilometrų. Ir dar vienas netikėtai džiugus aspektas – itin pozityvus vietos valdžios požiūris į mūsų veiklą“, – atstovybės atidarymo šventėje žurnalistams teigė bendrovės vadovas.
Bendrovės Kupiškio padalinys įsikūrė 2,5 tūkst. kv. metrų teritorijoje Technikos gatvėje, rekonstravus senus pastatus, grūdų elevatorių kaimynystėje, taigi ūkininkų akiratyje. Čia bus penkios darbo vietos, veiks žemės ūkio technikos ekspozicija, remonto dirbtuvės, atsarginių dalių parduotuvė, planuojama plėtra pagal paslaugų poreikius. Šiam plėtros etapui bendrovė skyrė beveik 200 tūkst. eurų. Šiam padaliniui vadovauja bendrovės Šiaurės Lietuvos serviso vadovas Vilius Šukys. Beje, ir atidarymo dieną darbuotojai pasakojo sulaukę ūkininko pagalbos skambučio. Jam dirbant laukuose nutrūko kombaino diržas, pagalba suteikta per pusvalandį.

Lenktynininkas Benediktas Vanagas šeimininkams padovanojo Vyčio vėliavą.

Sparčias įkurtuves nulėmė ir Kupiškio savivaldybės palankus požiūris į naują verslą, naujas darbo vietas. Ji pažadėjo ir pažadą įvykdė – išasfaltavo kelio ruožą iki bendrovės atstovybės. Padalinio atidarymo šventėn su dovanomis atskubėjęs Kupiškio meras Dainius Bardauskas pripažino, kad verslo įmonės įkurtuvės regio­ne visada yra gera žinia ir vietos bendruomenei, ir įsidarbinimo galimybių ieškantiems žmonėms. Kupiškis pagaliau išnaudos savo, kaip geografinio Panevėžio apskrities centro, iki kurio aplinkinių miestų žmonėms tereikia nuvažiuoti 50 kilometrų, privalumus.
Žemės ūkio technikos prekybos ir techninės priežiūros bend­rovės EWA aktyviausi klientai yra žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai. Atidarymo šventė vyko paskutinę rugpjūčio dieną, itin šiltą ir giedrą, tad akivaizdu, kad daugelis ūkininkų tądien triūsė laukuose.

Įkurtuvių juostelę perkirpo bendrovės generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas ir bendrovės vykdomasis direktorius Danas Šidlauskas.

Radusi laiko atvažiuoti Kupiškin ekologinio augalininkystės ūkio šeimininkė Kristina Kazlauskaitė itin džiaugėsi nauja pasirinkimo galimybe ūkininkams, teigė, kad labai svarbu savo rajone turėti patyrusių aptarnavimo, remonto specialistų. Drauge su broliu auginanti įvairias grūdines kultūras ūkininkė gerai įvertino ir naujausią brolio pirkinį – kombainą „Massey Ferguson“, darbo pradžioje pravertė specialistų patarimai ir perspėjimai.

Kupiškyje atidarytas bendrovės EWA žemės ūkio technikos pardavimo ir aptarnavimo centras.

Šventėje dalyvavo ir renginio šeimininkų pakviestas garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas, įteikęs naujojo padalinio vadovams Vyčio vėliavą, kuri simbolizuos verslo veržlumą ir optimizmą. Su Kupiškiu garsų lenktynininką, pasirodo, sieja ir jautrus emocinis ryšys. Čia, Pelyšių kaime prie Šimonių, jis pas senelių gimines leisdavo vaikystės vasaras. Bendrovės atstovybės atidarymo juostelę perkirpo bendrovės vadovai ir Kupiškio meras, po to įkurtuvių šventės rengėjai pakvietė ūkininkus ir kitus svečius pabūti, dalyvauti viktorinoje, atsigaivinti gėrimais, kava, pasivaišinti saldumynais.

Virginija JUŠKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Autorės nuotraukos
Nr. 262/7