Garliavoje – investicijos į gamybos plėtrą

Nuo 2005 metų Lietuvoje veikianti Švedijos „Pelly Group“ įmonė „Pelly Baltic“ plečia veiklą Lietuvoje – įmonės padalinyje Garliavoje įrenginėjama nauja gamybos linija, kurioje bus taikoma visiškai nauja talpinimo sistemų gamybos technologija. Planuojama, kad plėtra sukurs 31 naują darbo vietą.
„Pelly Group“ gaminamos vielinės bei metalinės baldų dalys naudojamos virtuvės, vonios balduose, spintose ir kitose sandėliavimo sistemose. Iki šiol vieno iš įmonės produktų –  metalinių krepšelių, naudojamų stalčiuose bei spintose – gamybai naudota vielos žaliava, tačiau naujos linijos diegimas leis gaminti produkciją iš metalo lakštų naudojant specialius presus. Ši technologija užtikrina greitesnį ir ekonomiškesnį gamybos procesą neprarandant gaminio savybių.
„Siekiame būti pirmaujančia talpinimo sistemų gamintoja ne tik Šiaurės šalyse, bet ir visoje Europoje, todėl diegiame naujausius technologinius sprendimus. Tai – išskirtinai moderni technologija, todėl džiaugiuosi, kad ji bus diegiama būtent Lietuvoje. Be to, sėkmingai pritaikomos naujausios technologijos ir nuolatinis asortimento atnaujinamas stiprina Lietuvos įmonių, kaip patikimų ir modernių partnerių, įvaizdį. Taip kuriamos galimybės plėsti gamybą Lietuvoje ir bendradarbiavimą su partneriais Švedijoje bei Vokietijoje“, ‒ teigia „Pelly Baltic“ vadovas Virginijus Jukna. Pasak jo, visa Lietuvoje pagaminta produkcija bus eksportuojama, daugiausiai į Švediją bei Vokietiją.
Šiuo metu Garliavoje įsikūrusi „Pelly Baltic:“ generuoja maždaug pusę „Pelly Group“, turinčios padalinius ir Danijoje bei Švedijoje, apyvartos. Tikimasi, kad vykdoma plėtra leis „Pelly Baltic“ apyvartą padidinti daugiau nei 30 proc., o įmonės darbuotojų skaičius išaugs nuo 150 iki beveik 200.
Šiuo metu įmonėje darbuojasi inžinieriai-konstruktoriai, kuriantys naujus ir tobulinantys esamus produktus, tačiau planuojama, kad atsiradus naujai technologijai, kvalifikuotų inžinierių poreikis išaugs. Todėl „Pelly Baltic“ ketina glaudžiai bendradarbiauti su universitetais siūlant praktikos ir darbo galimybes jauniems specialistams.
Daug dėmesio ketinama skirti ir naujų darbuotojų apmokymui. Jie pereis trijų etapų mokymus: įmonės viduje, Kauno darbo rinkos mokymo centruose, su kuriais „Pelly Baltic“ glaudžiai bendradarbiauja jau keletą metų, bei centrinėje įmonės būstinėje Švedijoje. V. Juknos įsitikinimu, norint išnaudoti technologines galimybes, būtina tobulinti ir vadybos praktikas, todėl visos įmonės mastu bus diegiama „Lean“ vadybos metodika.
Pasak VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus, „Pelly Baltic“ plėtra prisideda ir prie kitų susijusių verslų galimybių: „Nuo savo įsikūrimo „Pelly Baltic“ Lietuvoje jau ne kartą investavo į plėtrą ir gamybos linijų modernizavimą, tačiau ši plėtra išsiskiria tuo, kad į Lietuvą žengiama su išskirtinai modernia metalo apdirbimo technologija. Kartu tai didina ir darbuotojų kompetencijas – įmonė glaudžiai bendrauja su Kauno darbo rinkos mokymo centrais ne tik rengiant darbuotojus, bet ir dalinantis žiniomis. Be to, įmonės plėtra dėl multiplikacinio efekto bus naudinga ir kitiems vietos verslams: plečiant pajėgumus bus pasitelkiamos vietinių tiekėjų įrenginių priežiūros, pakavimo, transportavimo paslaugos, o diegiant modernią „Lean“ vadybos sistemą bus naudojamos vietinių konsultantų paslaugos.“
Šiais metais „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva pradėti veiklą ar plėstis Lietuvoje nusprendė 13 užsienio investuotojų. Šie projektai sukurs daugiau nei 1400 naujų darbo vietų. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, planuojamų naujų darbo vietų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

„Investuok Lietuvoje“ informacija