Gegužės 20-23 d. – „Lietuvių Dienos Danijoje“

Gegužės 20-23 dienomis Lietuvių Jaunimo Sąjunga Danijoje kviečia Kopenhagos gyventojus ir svečius sudalyvauti „Lietuvių Dienų“ festivalyje.

Nuo sausio mėnesio aktyviai dirbanti lietuvių savanorių komanda sukurs šventę ne tik lietuviams, tačiau ir čia gyvenantiems užsieniečiams. „Šia švente norime skleisti pozityvią žinią apie Lietuvą Danijos gyventojams bei sukurti progą lietuvių bendruomenei praleisti keletą dienų kartu”,- teigė projekto vadovas Dominykas Jaugelis.

Festivalis prasidės konferencija „Danijos ir Lietuvos visuomenės – dinamika ir pokyčiai per paskutiniuosius 25 metus“, kurioje savo įžvalgas pateiks žymi LRT laidų vedėja Rita Miliūtė, Lietuvoje ilgus metus gyvenantis verslininkas Lars Malte, verslo santykius tarp šalių jau nuo 1991m. vystanti Danguolė Gailevičiūtė bei danų kalbos mokytojas ir kompozitorius Casper Cordes. Konferencija norima sukurti erdvę dialogui ir diskusijai apie abiejų šalių visuomenes, taip pristatant abiejų šalių – Lietuvos ir Danijos šalių ypatybes, panašumus ir skirtumus.

Šeštadienio dieną Kopenhagoje vyks gatvės muzikos diena – Lietuvoje gimusi iniciatyva suburs per 20 įvairių muzikos grupių, kurios gros trijose scenose Kopenhagos miesto erdvėse. Tuo pačiu metu apie lietuvių ir danų virtuves pasakos geriausias lietuvos šefas Deivydas Praspaliauskas, dizaino paskaitą ves ir apie lietuvišką simboliką pasakos studijos „LT IDENTITY“ dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė.

Festivalio svečiai taip pat turės progą susipažinti su Lietuvos trumpametražio filmo istorija – net du vakarus vyks trumpametražių lietuviškų filmų seansai.

Festivalį uždarys finalinis koncertas, kuriame koncertuos dvi grupės iš Lietuvos – Candee Train, bei lietuviškos scenos grandai – grupė SKAMP.

Renginio organizatoriai tikisi, kad „Lietuvių Dienų“ svečiai namo parsineš gerą nuotaiką ir praplėstą akiratį apie mūsų šalį bei, kad renginys taps tradiciniu ir kasmet sutrauks vis daugiau dalyvių.

Organizatoriai – Lietuvių Jaunimo Sąjunga Danijoje – pelno nesiekianti savanoriška jaunimo organizacija, kurios tikslas yra suvienyti ir atstovauti Danijoje studijuojančių ir dirbančių jaunų lietuvių interesus, rinkti ir skleisti aktualią informaciją, plėtoti verslumą prisidedant prie Lietuvos ir Danijos verslo santykių puoselėjimo. Daugiau informacijos – www.lys.lt

LT Days DK 2014 3 LT Dienos 2014 1

LT Days DK 2014 11 LT Days DK 2014 9

LT Days DK 2014 6