Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

V.Blinkevičiūtės nuomone socialiniai siekiai ES turi tapti tokie pat svarbūs kaip ir ekonominiai rodikliai

2014/11/26

Taupymas socialinių tikslų sąskaita nebegalimas. Būtina užtikrinti socialinę apsaugą, socialiai saugias darbo vietas, skurdo ir atskirties mažinimą. Socialiniams tikslams turi būti teikiama tokia pat svarba, kaip ir ekonominiams ar fiskaliniams klausimams. Tokią vieningą poziciją vakar Europos Parlamentui svarstant Strategijos „Europa 2020“ socialinės ir užimtumo politikos tikslus išdėstė Socialdemokratų frakcijos atstovai. Diskusija šiuo klausimu vyko Europos Komisijai (EK) pristačius atliktą rezultatų suvestinę, kaip valstybėse narėse įgyvendinama Strategija „Europa 2020“.

Strategijoje „Europa 2020“ numatyti 5 tikslai, siekiant išmanaus, įtraukiančio ir tvaraus augimo. Tarp numatytųjų tikslų ir skurdo bei nedarbo mažinimo tikslai. Strategijoje numatyta, kad iki 2020 metų 75 procentai 20 - 64 amžiaus žmonių turi turėti darbą. Skurstančiųjų skaičius visoje ES turi sumažėti 20-čia milijonų. 2015 metais EK vertins per pusę numatytojo laikotarpio pasiektus rezultatus.

Pripažinta, kad pasiekti Strategijoje „Europa 2020“ numatytus socialinius tikslus yra sudėtinga dėl ekonominės krizės pasekmių. Itin skaudžiai ekonomikos nuosmukis palietė socialiai jautriausias grupes. Skurdas vis dar nėra pažabotas, o užimtumo didinimas, kokybiškų ir saugių darbo vietų steigimas išlieka pagrindiniu visų ES valstybių iššūkiu.

Europos Parlamente plenarinėje diskusijoje kalbėjusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė teigė, kad ES nedarbas vis dar išlieka didelis, ypač jaunimo tarpe. Todėl valstybės narės turėtų kuo skubiau įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą, kuri realiai gali padėti jauniems žmonėms gauti darbą, ypač pirmąjį savo darbą. „Kita vertus, numatytieji 6 milijardai eurų visoms valstybėms narėms nėra pakankama suma išspręsi jaunimo nedarbo problemą, todėl norėčiau paraginti Komisiją persvarstyti Jaunimo užimtumo garantijos finansavimą po 2014-2015 metų ir siekti skirti ženkliai daugiau lėšų šiai svarbiai, visos ES ateitį lemiančiai programai,“ - sakė europarlamentarė V. Blinkevičiūtė.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.