Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Ūkininkai padeda ukrainiečiams maistu

2022/03/21

Žemdirbius vienijančios organizacijos vienos pirmųjų šalyje suskato padėti kariaujančiai Ukrainai. Kovo 3 d. į šią šalį išriedėjo 22 t maisto produktų. Ūkininkai ir toliau aukoja lėšas,  perka ilgo galiojimo maisto produktus, kurie bus išsiųsti ukrainiečiams. Reikšmingas ir panevėžiečių indėlis, jie nupirko apie 700 kg mėsos gaminių.

Sandėliai ištuštėję

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Panevėžio skyriaus pirmininkė Danguolė Kuzmienė sakė, kad panevėžiečiai aktyviai prisideda aukodami lėšas Ukrainai. „Vienas mūsų krovinys jau išvažiavo į logistikos sandėlį Kėdainių rajone, kur produktai suvežami iš visos Lietuvos. Dabar ruošiame antrąją siuntą. Kiek pinigų paaukoja į sąskaitą, už tiek ir nuperkame maisto“, – aiškino skyriaus vadovė.

Kaip ir kitų rajonų ūkininkai, panevėžiečiai renka pinigus ir perka ilgai negendančius maisto produktus. „Dabar jau ir mūsų parduotuvėse tokių produktų rasti sudėtinga, lentynos ir sandėliai ištuštėję, todėl sudarome sutartis su mėsos perdirbimo įmonėmis, kurios pagamina užsakytą kiekį. Suaukota ne šimtais, o tūkstančiais eurų. Į mašiną prikrovėme arti 700 kg mėsos gaminių, kurie, suprantama, kainuoja ne vieną tūkstantį eurų“, – pasakojo moteris. 

Suvokia padėties rimtumą

Pasak D. Kuzmienės,  artėja darbymetis, ūkininkai jau pradeda aktyviau krutėti savo ūkiuose, vežasi trąšas, ruošia techniką. Išaugus grūdų kainoms, ne vienas veža parduoti pernykščio derliaus likučius. Nepaisant to, ūkininkų atstovės teigimu, jie randa laiko pasirūpinti ir parama ukrainiečiams.

„Tikrai sutartinai dalyvaujame, nėra tokių, kurie tam nepritartų ar nenorėtų prisidėti. Visi sąmoningi, geranoriški ir supranta, kad jeigu bus pralaužta siena Ukrainoje, neaišku, kas bus mums. Tai suvokdami la-bai aktyviai remiame ukrainiečius“, – kalbėjo D. Kuzmienė. 

Aukoja pagal galimybes

Krovinį vežę ūkininkai Antanas Zopelis ir Gintautas Palionis nedaugžodžiauja: „Surinkome pinigų ir nupirkome ilgai negendančių mėsos produktų. Į autobusiuką iki lubų prikrovėme šalto rūkymo gaminių, konservų nebegavome. Jeigu surinksime dar pinigų, į logistikos sandėlį nugabensime ir antrą krovinį.“

 A. Zopelis teigė, kad žmonės supranta, kodėl turi aukoti Ukrainai, ir tai daro pagal savo galimybes, supratimą. „Šiandien mes padedame ukrainiečiams, kitą dieną pagalbos gali prireikti mums“, – tarstelėjo ūkininkas. Pasak G. Palionio, kolegos aukoja įvairiais sumas: vieni mažiau, kiti daugiau. Be to, ne visi žemdirbiai priklauso ūkininkų organizacijai. Tačiau aukoti ukrainiečiams galima ir per kitas organizacijas. 

Prisideda ir perdirbėjai

D. Kuzmienė pabrėžė, kad remiant ukrainiečius prisideda ne tik ūkininkai, bet ir produktus gaminančios įmonės. „Mėsos gamintojai sumažina kainas kiek įmanoma. Aišku, jie elgiasi pagal savo galimybes. Prašėme, kad neįskaičiuotų pridėtinės vertės mokesčio, bet to neįmanoma padaryti. Suprantame, kad įmonės negali veltui gaminti, nes reikia išlaikyti darbo vietas, mokėti atlyginimus, mokesčius. Juk turime matyti ir savo žmones. Jeigu mūsų įmonės pradės bankrutuoti, kas rems Ukrainą? Ir mūsų ūkininkai dabar susiduria su didžiuliu iššūkiu – turime išauginti kuo didesnį derlių, nes Ukraina, ko gero, negalės pasėti. Mūsų siekis – išvengti karo. Jeigu mūsų remiami ukrainiečiai atlaikys, tada ir mes ramiai gyvensime. Dabar dėl laisvės galime kukliau ir iš mažesnio šaukšto pavalgyti, nieko mums neatsitiks“, – samprotavo ūkininkų atstovė.

    2022.03.21

ŪP korespondentė - Vida TAVORIENĖ 

Susijusios temos - skaitykite: pagalba Ukrainai; karas Ukrainoje; 
Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius