Ištaškyti ŽŪM pinigai

Organizatoriai tikėjosi, kad į maisto kultūros festivalį „Skanaus!“ ateis šimtai kauniečių, bet renginys sudomino tik kelis žmones.

Organizatoriai tikėjosi, kad į maisto kultūros festivalį „Skanaus!“ ateis šimtai kauniečių, bet renginys sudomino tik kelis žmones.

Ilgai reklamuotas Kauno Rotušės aikštėje birželio 10–11 dienomis vykęs tradiciniu, anot organizatorių, pretenduojantis tapti maisto kultūros festivalis „Skanaus!“ sužlugo. Vietoj žadėtų geriausių šalies kulinarų nemokamų paskaitų, dietologų konsultacijų, egzotiškų valgių ir gėrimų degustacijų keli atsitiktiniai Senamiesčio praeiviai pamatė tik nuobodžią programą ir akivaizdų organizatorių nesugebėjimą tvarkytis. Apmaudžiausia, kad aiškiai nenusisekusiam renginiui buvo išleisti ir Žemės ūkio ministerijos pinigai, kurių pernai kažkodėl pristigo surengti Atvirų ūkių dieną – žemdirbių ir visuomenės vienybės šventę.

Svarbiausios renginio įdomybės – ilgiausio vakarienės stalo – kauniečiai ir miesto svečiai neišvydo. Šventės dalyviai ir maisto, suvenyrų pardavėjai ėjo iš aikštės spjaudydamiesi.
Vakare surengtame koncerte dalyvavo visas Lietuvos estrados brangusis žvaigždynas, tačiau jo klausėsi vos pulkelis žmonių ir palapinėse alų gurkšnoję kauniečiai.
Renginio vadybininkė Vaida Skaisgirė yra TV prodiuserio Rolando Skaisgirio žmona. R. Skaisgirys prieš kelerius metus dirigavo socialiniam paramos projektui „Pirk dramblį“. Valstybės kontrolės auditoriai vėliau nustatė, kad „projektas“, į kurį įsipainiojo aukšti Tvarkos ir teisingumo partijos veikėjai, pelningesnis ir naudingesnis buvo privačiam verslui ir politikams, o ne vargstančiam Kauno zoologijos sodui.

„ŪP“ informacija
Portalo „Kas vyksta Kaune“ nuotrauka