Judanti Europa išjudino ir Lietuvą

Judėjimas ir taisyklinga mityba – sakoma, kad tai du komponentai, kurie užtikrina sveiką gyvenimą. Šiandien Žemės ūkio ministerijoje oficialiai prasidėjo tarptautinė judėjimo savaitė „Move week 2014“. „Judėjimas, sportas, sveikata – tai kertiniai žodžiai, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas žmogus. Smagu, kad šis renginys vyksta jau trečiąjį kartą ir tikiuosi, kad dabar šiek tiek pajudėsime“, – linksmai tarptautinį renginį pradėjo ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė.

Gera nuotaika ir pozityvia energija „Move week 2014“ dalyvius užkrėtė Vilniaus miesto sporto centro aerobinės gimnastikos sportininkės, kurios kartu su savo mokytoja Virginija Juodvike ragino visus kartu sportuoti.

Lietuvoje šią savaitę  vyks apie 170 sveikatingumo renginių, mini sporto varžytuvių, kuriose dalyvaus daugiau negu 20 000 Lietuvos gyventojų – mokymo įstaigų, vaikų darželių, sporto klubų ir bendruomenių, kurios organizuoja sporto renginius gyvenamosiose vietose, stengiantis įtraukti kuo daugiau dalyvių.

„Per pastaruosius 50 metų žmonės nepradėjo vartoti daug daugiau kalorijų, tačiau kur kas mažiau juda ir su maistu gaunamos energijos nesudegina. Tai lemia įvairias sveikatos problemas, įskaitant viršsvorį. Dėl to negalima kaltinti vieno kurio nors produkto ar ingrediento – norint palaikyti gerą savijautą ir sveikatą, svarbu užtikrinti energijos balansą. Skatiname žmones į tai atkreipti dėmesį ir pradėti daugiau judėti“, – sakė Jaanus Pauts, Coca-Cola komunikacijos ir ryšių vadovas Baltijos šalyse. Jo teigimu, specialūs judėjimo savaitės renginiai vyksta ir bendrovės viduje – juose dalyvauja apie 450 darbuotojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Lietuvoje judėjimo savaitę „Move Week“ jau treti metai organizuoja Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija (LKSKA) ,,NEMUNAS“ kartu su 28 Europos partneriais bei Tarptautine sporto ir kultūros asociacija ISCA.

Renginiuose gali dalyvauti visi norintys – nėra amžiaus ribos.

Plačiau su šiuo projektu galima susipažinti  www.isca-web.org move week 2013.

LKSKA ,,NEMUNAS“  interneto svetainėje bus galima susipažinti su visoje Lietuvoje vykdomais renginiais.