Kastruos, bet neženklins

Pirmą kartą išklausęs parlamentaro „darbiečio“ Kęstučio Daukšio siūlymą privalomai ženklinti ne visus naminius augintinius (šunis, kates, šeškus), o tik vežamus per Lietuvos sieną arba perduodamus kitam šeimininkui, Seimas pritarė projektui. Dar daugiau Seimo narių parėmė K. Daukšio idėją, kad Vyriausybė patvirtintų gyvūnų kastracijos ir sterilizacijos programą bei numatytų lėšų jai įgyvendinti. Dabar šiuos projektus svarstys Seimo komitetai.

Seimas dar 2012 m. nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami. Iki 2015 metų gruodžio 31 dienos atvesti gyvūnai turėjo būti paženklinti ir užregistruoti iki 2017 metų balandžio 1 dienos. Dvikojai gyvūnų teisių gynėjai sako, kad tai leistų atsekti, kam priklauso nuskriaustas ar pavojingas gyvūnas. Privalomas gyvūnų ženklinimas apsaugotų visuomenę nuo pasiutligės, padėtų išsiversti be gyvūnų prieglaudų, dėl to pavyktų sutaupyti valstybės lėšų.
K. Daukšys siūlo taip pakeisti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, kad nuo gegužės 1 d. būtų privalu ženklinti tik kates, šunis ir šeškus, išvežamus iš Lietuvos arba atgabenamus į mūsų šalį, taip pat keturkojus, kuriais keičiasi augintojai. Kitais atvejais šeškų, kačių ir šunų (išskyrus pavojingus) ženklinti mikroschemomis būtų neprivaloma.
Be to, anot K. Daukšio, 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymui, gyvūnų savininkai ne visada pajėgia kontroliuoti augintinių rujas. Parlamentaro nuomone, sunku suvaldyti, ypač kaimo vietovėse, gyvūnų dauginimosi instinktus, todėl Vyriausybė turėtų sudaryti ir finansuoti gyvūnų kastracijos bei sterilizacijos programą.

„ŪP“ informacija

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.