Kaunietė pati pakliuvo į savo spąstus – į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 300 tūkst. litų mokesčių

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gavus informaciją iš teisėsaugos institucijų, atliktas vienos kaunietės mokestinis patikrinimas, kurios išlaidos gerokai viršijo gautas pajamas – ji nedeklaravo beveik 1 mln. litų gautų pajamų natūra. Patikrinimo metu nustatyta, kad mokesčių mokėtoja, uždarosios akcinės bendrovės savininkė, 40 tūkst. litų vertės akcijas išmainė į 1 mln. litų kainuojantį žemės sklypą, esantį prestižiniame Vilniaus rajone ir priklausantį jos sūnaus valdomai įmonei, kurios veikla yra teisinių dokumentų rengimas bei konsultavimas verslo ir veiklos valdymo klausimais.

„Pagal mainų sutartį objektų vertės skyrėsi net 25 kartus, todėl mokesčių inspekcija pripažino, jog kaunietės gautas turtas ne pinigais yra pajamos natūra ir jas reikėjo deklaruoti bei sumokėti į valstybės biudžetą beveik 300 tūkst. litų mokesčių,“ – teigė Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Patikrinimo metu įvertinus visas sandorių aplinkybes išsiaiškinta, kad minėta mainų sutartis yra sudaryta tarp susijusių asmenų – motinos ir sūnaus. Abu minėti asmenys dirbo arba yra dirbę tose pačiose įmonėse, todėl galėjo daryti įtaką, dėl kurios tarpusavio sandorių arba ūkinių operacijų sąlygos būtų kitokios, jeigu kiekvienas šių asmenų siektų sau maksimalios ekonominės naudos.

„Prieš keletą metų įsteigta bendrovė, kurioje dirbo tik motina ir sūnus, ir kurios 40 tūkst. litų vertės akcijos tepraėjus keletui savaičių nuo jos įsteigimo buvo išmainytos į milijoną litų kainuojantį žemės sklypą, veiklos nevykdė. Todėl atsižvelgus į visas aplinkybes nustatyta, kad šeimos nariai iš anksto planavo gauti naudą ir išsisukti nuo mokesčių iš šio mainų sandorio,“ – pažymėjo L. Brazlauskienė.

Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė taip pat akcentavo, kad sprendžiant iš mokestinio patikrinimo metu surinktos informacijos ir duomenų, šio sandorio vienintelis ir pagrindinis tikslas – įsigyti vertingą žemės sklypą ir nesumokėti mokesčių, todėl visos mokestinės prievolės, susijusios su natūra gautomis pajamomis buvo apskaičiuotos bendrovės akcijas į žemės sklypą išmainiusiai savininkei.

Kauno AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę mokesčių inspekcijoje.