„KG Group“ 2013 m. pasiekė 1,52 mlrd. Lt apyvartą

Kaunas, 2014-03-06. Įmonių grupė „KG Group“, kurią sudaro AB „Kauno Grūdai“, AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas, 2013 m. sėkmingai įgyvendino užsibrėžtus tikslus ir pasiekė 1,52 mlrd. Lt apyvartą.
KG Group_infografikas_pardavimo pajamos 2011-2013Konsoliduotais neaudituotais duomenimis įmonių grupės „KG Group“ apyvarta 2013 m. siekė 1,52 mlrd. Lt, tai yra apie 10 proc. daugiau nei 2012 m., kai įmonių grupės apyvarta siekė 1,38 mlrd. Lt.
Pasak įmonių grupės vadovo T. Barščio, 2013-aisiais visi „KG Group“ verslai išlaikė stabilius pardavimus ir lyderių pozicijas. Nors įmonėse vystomi verslai yra labai skirtingi, pastarųjų metų investicijos leidžia ne tik greičiau reaguoti į besikeičiančias rinkos sąlygas, bet ir didinti novatoriškų produktų asortimentą, klientams teikti profesionalias konsultacijas.
Apžvelgdamas finansinius rezultatus, įmonių grupės vadovas pabrėžia, kad 2013-iesiems metams buvo iškelti ambicingi tikslai: 30 proc. didinti iš grūdų pagamintų produktų su pridėtine verte gamybą, taip pat didinti tiek „Kauno Grūdų“, tiek paukštynų eksportuojamos produkcijos kiekį naujose rinkose.
Pernai 87 proc. išaugo naminiams gyvūnams skirtų produktų verslo apyvarta, tai lėmė didėjantis eksportas ir naujų produktų iš ekstruduotų žaliavų gamyba. Penktadaliu išaugo veterinarinės farmacijos verslo apyvarta: AB „Kauno Grūdai“ priklausanti dukterinė kompanija „Vet-Med“ pernai tapo Latvijos rinkos lydere, o dukterinės kompanijos Baltarusijoje apyvarta ūgtelėjo 53 proc.
Padidėjus augalų apsaugos priemonių (pesticidų ir herbicidų) pardavimams bei grūdų eksportui, dešimtadaliu išaugo Augalininkystės verslo apyvarta. Taip pat augo miltų ir jų produktų, greitai paruošiamų makaronų bei kombinuotųjų pašarų ir premiksų eksportas,  ypač augo eksportas į Skandinavijos ir Vakarų Europos rinkas.
Dukterinės kompanijos UAB „East West Agro“, užsiimančios žemės ūkio technikos prekyba, 2013 m. apyvarta išaugo 21 proc. lyginant su 2012 m. „Tokį apyvartos augimą lėmė keletas priežasčių: didėjo kompanijos produktų gama, pradėjome prekiauti plūgais, krautuvais, kukurūzų sėjamosios ir pjaunamosios, 50 proc. išaugo kombainų pardavimai. Ilgametis darbas lėmė, kad grūdų saugojimo įrangos padalinys jau demonstruoja puikius rezultatus, o prekiaudami šienavimo technika užimame daugiau nei 20 proc. Lietuvos rinkos“, – dukterinės kompanijos rezultatus komentavo T. Barštys.
Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų pardavimo pajamos augo dėl augančio eksporto, jis praėjusiais metais išaugo penktadaliu. Pernai įvyko ženklus lūžis  – pradėtas šviežios atvėsintos vištienos eksportas į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis, o Lietuvos rinkoje praplėstas produktų asortimentas, kuriame augo vištienos gaminių ir pusgaminių apimtys.
„Paukštynų eksporto pagrindinė kryptis išliko ta pati – pardavimai Vakarų Europos rinkose. Nuo 2013 m. pradžios pradėtas šviežios atvėsintos vištienos eksportas, kuris per metus išaugo 4 kartus, – pasakoja įmonių grupės vadovas, – Išaugo naujų produktų, pradėtų gaminti įgyvendinus investicijas gamyboje, pardavimai Lietuvos ir eksporto rinkose. Lietuvos rinkai pasiūlytas platesnis vištienos pusgaminių (marinuotų produktų) bei gaminių (vaišių stalui skirtų rūkytų dalių, vyniotinių bei dešrų ir dešrelių) asortimentas. Taip pat stipriname eksporto pozicijas Skandinavijos rinkose, auga eksportas į Vietnamą ir kitas Azijos šalis.“
„KG Group” vadovas atskleidžia, kad 2014 m. planuojama investuoti apie 50 mln. Lt į įmonių modernizacijos projektus ir gamybinių bazių plėtrą. Taip pat planuojama išlaikyti stabilias augimo apimtis tiek Lietuvos, tiek eksporto rinkose.
AB „Kauno Grūdai“ kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas ir joms priklausančios dukterinės įmonės sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3100 darbuotojų. Įmonių grupės investicijos 2013 m. siekė 46 mln. Lt.

„KG Group“ Paukštininkystės verslas
2014 03 06