„Kinija +16“ forumas gali būti surengtas Lietuvoje. Kinai ragina lietuvius auginti milijonus karvių

Kinijos žemės ūkio viceministrą Qu Dongyu Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pakvietė į Lietuvą pasirašyti dviejų šalių „Veiksmų planą 2017–2018 metams“.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, vakar Pekine susitikęs su Kinijos žemės ūkio viceministru Qu Dongyu, sutarė, kad 2018 m. pavasarį Lietuvoje „AgroBalt“ parodos metu galėtų įvykti tradicinis, 13-asis Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio, prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas. Tokiai Lietuvos iniciatyvai oficialiai yra pritarusios visos 16 valstybių (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Makedonija).

Kinijos žemės ūkio ministerijoje vykusiame atvirame pokalbyje kinai domėjosi Lietuvos pieno gamybos pajėgumais.

Vakar susitikime gautas ir Kinijos pareigūnų patikinimas, jog bus dedamos visos pastangos, kad toks forumas Vilniuje įvyktų.
Forumas „Kinija +16“ buvo sukurtas 2012 m. Kinijos inicia­tyva, siekiant stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su 11 ES valstybių narių ir 5 Balkanų šalimis žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kitose srityse.
Atvirame pokalbyje Kinijos žemės ūkio ministerijoje viceministras Qu Dongyu domėjosi Lietuvos pieno gamybos pajėgumais ir galimybėmis didinti pieno produktų eksportą atsiveriant Kinijos rinkai.
„Nors šiuo metu Lietuvoje melžiamų karvių yra likę per 300 tūkst., manau, visai realu, jog esant užtikrintam poreikiui jų galėtume turėti iki milijono“, – Kinijos pareigūnus patikino žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.
Kinijos viceministras pabrėžė, jog Kinija yra atvira ne tik galimam lietuviškam eksportui, bet ir rimtai svarstytų galimybes investuoti į mūsų šalies žemės ūkį.
Abiejų šalių delegacijų vadovai išreiškė įsitikinimą, jog bus sėkmingai užbaigta šiandien Lietuvoje prasidėjusi Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos ekspertų kelionė, kurios metu bus įvertinti Lietuvos „namų darbai“ rengiantis lietuviškos jautienos eksportui į Kiniją.
Susitikimo metu taip pat buvo akcentuota, jog šalims siekiant glaudesnio bendradarbiavimo abiem būtina dalyvauti šalių rengiamose žemės ūkio parodose ir mugėse. Kinijos viceministras ypač tikisi gausaus Lietuvos įmonių dalyvavimo rugsėjį Pekine vyksiančioje žemės ūkio parodoje (angl. China International trade fair), kurią organizuoja Kinijos žemės ūkio ministerija.
Ministras B. Markauskas paragino Kinijos viceministrą sėkmingai užbaigti Kinijos ir Lietuvos „Veiksmų plano 2017–2018 metams“ derinimą ir atvykti į Lietuvą jo pasirašyti. Viceministras Qu Dongyu juokaudamas atsakė, jog tai derėtų padaryti tik po ekskursijos po ministro pieno ūkį.

ŽŪM ir „ŪP“ fotoinformacija