Kinija: parduotuvių lentynose atsiras ir lietuviškų pieno produktų

Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė kartu su Lietuvos verslo atstovais Kinijoje susitiko su didžiausių prekybos tinklų atstovais ir aptarė maisto produktų eksporto į Kiniją potencialą. Kinija šiuo metu ieško naujų produktų, kuriais galima būtų prekiauti šioje milžiniškoje rinkoje. Viena iš galimybių – Lietuvos pieno produktai. Didžiausio Kinijos importuotojo, bendrovės „Bailian Group“ atstovai patikino, kad kai tik Kinijos generalinė kokybės priežiūros tarnyba ir Karantino administracija galutinai patvirtins pieno produktų leidimus eksportui, prekybos tinklų lentynose atsiras lietuviškų pieno produktų. Jiems antrino ir valstybinės bendrovės „Bright Food Group“ atstovai. „Lietuvoje  maisto pramonei yra keliami itin aukšti kokybės reikalavimai, neabejoju, kad mūsų produktai atitiks Kinijos standartus, o Kinijos vartotojas pamėgs lietuviškus produktus. Kinija yra viena iš prioritetinių rinkų, į kurias Lietuva šiuo metu orientuojasi diversifikuodama eksporto kryptis į trečiąsias šalis“, – pažymėjo žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė.
Lietuva eksportuoja produktus į daugiau nei 130 šalių. Atsivėrus Kinijos rinkai, eksporto rodikliai turėtų dar labiau išaugti. Lietuva ir Kinija dar ieško abiem šalims palankios bendradarbiavimo formos, o abipusis dialogas – tai puiki priemonė ir pirmas žingsnis abipusio supratimo link.
kinija_LT„Bailian Group“ – tai didžiausias Kinijos importuotojas. Per dukterines įmones bendrovė valdo prekybos centrus, parduotuves, krautuvėles. Įmonei priklauso daugiau kaip 6000 prekybos taškų, jai priklauso apie 20 procentų visų šalies prekybos centrų. „Bright Food Group“ – tai valstybinė bendrovė, kurios teikiamų paslaugų spektras yra labai platus: prekyba maistu ir nekilnojamuoju turtu, turizmo paslaugos. Tačiau daugiausia dėmesio įmonė skiria sėklininkystei, ekologiškiems produktams: pienui, ryžiams, daržovėms. „Bright Food Group“ priklauso 4000 prekybos centrų. Abiejų bendrovių metinė apyvarta viršija 120 mlrd. Lt.  Susitikimai su Kinijos bendrovių atstovais buvo suplanuoti iš anksto, jiems tarpininkavo abiejų šalių ministerijos. Lietuvos įmonių atstovai, kurie apsilankė Kinijos prekybos centruose, neslėpė savo susižavėjimo ir pabrėžė, kad mato daugybę bendradarbiavimo galimybių.

Žemės ūkio ministerijos informacija