Iš Kinijos laukiama bendrų projektų ir investicijų

20141128_110323Lietuvos savivaldybių asociacijos delegacija Kinijos liaudies ryšių su užsienio šalimis asociacijos kvietimu lankėsi Kinijos Liaudies respublikoje. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Ričardas Malinauskas, viceprezidentai Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis bei LSA direktorė Roma Žakaitienė dalyvavo tarptautinėje Kinijos miestų draugystės ir miestų inovacijų konferencijoje, vykusioje Guandžou mieste.

Konferencijos dalyvius sveikino Guandžou miesto meras Chen Jianhua, kuris pasidžiaugė bendradarbiavimu su visų žemynų miestais, tarp kurių yra ir Vilnius. Šių miestų tarpusavio bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2006 metais.

Lietuvos delegacija susitiko su Kinijos liaudies ryšių su užsienio šalimis asociacijos viceprezidentu Li Jianping. Lietuvos savivaldybių asociacija su pastarąja bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2012 m., kuomet kinų delegacija lankėsi Lietuvoje. Partnerystės sutartimi abi šalys siekia tarpusavio supratimo ir abipusių naudingų ryšių plėtros. Bendradarbiavimas skatinamas ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, vietos verslo, viešojo administravimo tobulinimo, vietos transporto organizavimo bei kitose savivaldai svarbiose srityse. „Tik žmonių pažintys ir abipusis domėjimasis kuo galime būti naudingi ar pasimokyti vieni iš kitų, gali užtikrinti dvišalius ar daugiašalius bendradarbiavimo ryšius. Džiugu, kad mūsų pasirašyta sutartis įgyvendinama vizitais, bendravimu, tačiau labiausiai laukiame bendrų projektų ir investicijų.“,- sakė LSA prezidentas R. Malinauskas. Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas tikino, kad galimybė susipažinti su greitu tempu besivystančia šalimi naudinga. „Šios valstybės technologinės inovacijos, auganti ekonomika ir verslo galimybės labai patrauklūs. Kinai domisi investavimo galimybės mūsų šalyje, o mūsų verslininkams rūpi eksporto plėtra“, – tęsė A. Vrubliauskas.

Po tarptautinės konferencijos Pabaltijo šalių delegacijos šeimininkų kvietimu lankėsi dar trijuose miestuose kur susitiko su vietos ir regionų valdžios atstovais. Lietuvių delegacija vietos valdžios atstovams pristatė Baltijos šalių savivaldybių asociacijas, savivaldos reikšmę demokratijos vystymuisi, bei pakvietė kinus artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje. Buvo pasikeista ir suvenyrinėmis dovanomis atminčiai.

Oficialūs susitikimai vyko Naning ir Guilin miestuose. Visų susitikimų metu Lietuvos delegacijos nariai pasakojo apie savivaldybių funkcijas, jų ryšį su verslu ir norą užmegzti glaudesnius santykius su Kinijos liaudies respublika. Lietuvos delegacijos prašymu buvo papildyta programa ir Guilin mieste parodytas parodų ir konferencijų centras, kuris panašus į Litexpo, tačiau skiriasi savo dydžiu ir pajėgumais.

Alytaus rajono savivaldybės informacija