Klausiate-atsakome: Už nendrių plotus tiesioginių išmokų nebėra

Skaitytoja Snieguolė Radvinskienė iš Rusnės, radusi informacijos apie paramą nendrių augintojams, kreipėsi į redakciją:  „Perskaičiau spaudoje  straipsnį apie mano kraštietį, kuris už nendrių plotus gauna paramą.  Esu ūkininkė besiverčianti gyvulininkyste, o tai kainuoja daug investicijų, todėl ketinu iš gyvulininkystės pereiti prie šio ūkininkavimo būdo. Todėl prašau Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) informacijos apie tokią galimybę.”
NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė MILEIKAITĖ: „Apgailestaujame, tačiau, remiantis žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintoje 2014 m. sausio 21 d. Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių redakcijoje, pasėlio kodo, kuriuo būtų galima deklaruoti nendres, nebėra – taigi tiesioginės išmokos už nendres nėra mokamos.“
ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktoriaus pavaduotojas Karolis ANUŽIS: „Galimybė gauti tiesiogines išmokas už nendrių plotus panaikinta, nes nuspręsta, jog nendrės yra savaime augantys augalai ir, palyginti su visais kitais žemės ūkio augalais, nereikalaujantys papildomų investicijų ar išskirtinės priežiūros, o išmokos mokamos būtent kompensuoti dalį prarastų pajamų.
Tiesioginėms išmokoms gauti yra dar vienas svarbus reikalavimas – žemės ūkio naudmenų geros agrarinės būklės palaikymas, taigi nendrių plotus reikėtų nušienauti iki rugpjūčio 1 d. Nendrynuose šio reikalavimo įvykdyti neįmanoma, nes jas nušienauti galima tik užšalus.
Kiekvienais metais peržiūrime deklaravimo sistemą ir stengiamės paramą skirti tikrajai žemės ūkio veiklai remti, todėl nendrių plotai iš remiamųjų sąrašo buvo išbraukti.“

Parengė Elena RINKEVIČIENĖ