Vos metams belikus iki modernios Lietuvos šimtmečio jubiliejaus, pats laikas prisiminti tuos, kurie kūrė Vasario 16-osios valstybę. Tai buvo ne tik kunigai, teisininkai, finansininkai. Iš dvidešimties 1918 m. vasario 16-osios akto signatarų du – Donatas Malinauskas ir Aleksandras Stulginskis – buvo agronomai. Ilgiausiai tarpukario Lietuvos premjero pareigas ėjęs Juozas Tūbelis (jis ir pirmasis atkurtos valstybės žemės ūkio ministras) taip pat buvo baigęs agronomijos mokslus. Šiemet minime J. Tūbelio gimimo 135-ąsias metines. Pastaraisiais metais agronomo specialybė atgauna turėtą prestižą, liepos 16-oji paskelbta Agronomų diena, o šalies parlamentui po 97 metų vėl vadovauja agronomijos profesorius.
Atsižvelgdamas į tai, „Ūkininko patarėjas“ kviečia visuomenę išrinkti labiausiai per šimt­metį (1918–2017 metais) Lietuvai nusipelniusių agronomų dešimtuką.
„Ūkininko patarėjo“ skaitytojų ir interneto svetainės www.ukininkopatarejas.lt lankytojų atsakymų (el. paštu redakcija@up.lt) lauksime iki kovo 11 d., laureatus skelbsime liepos 4 d. Atsakymus atsiuntę konkurso respondentai dalyvaus loterijoje ir galės laimėti vertingų prizų. Jų iš viso bus 20.
Konkursą vainikuos liepos 6 d. numatyta popietė Aleksandro Stulginskio universitete. Į renginį bus pakviesti žymiausi agronomai, mokslininkai agrarininkai, Žemės ūkio ministerijos, Seimo Kaimo reikalų komiteto atstovai, Žemės ūkio rūmų, Agronomų sąjungos ir kitų žemdirbiškų organizacijų vadovai.
Konkurso partneriai – AB „Kauno grūdai“, Aleksandro Stulginskio universitetas ir LRT radijo laida „Gimtoji žemė“.

„Ūkininko patarėjo“ redakcija

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.