„Ūkininko patarėjas“ Nr. 128, 2014 m. lapkričio 6 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

Algirdiškio paroda turi tarnauti verslui

Rasa PRASCEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Šiųmetė veislinių gyvūnų paroda Algirdiškyje, UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų bazėje, baigėsi mažiau nei prieš porą mėnesių.  Tačiau Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) vadovai įsitikinę, kad visoms gyvulių veislininkyste užsiimančioms žemdirbių savivaldos organizacijoms, t.y. valstybės pripažintoms veislininkystės institucijoms, jau dabar laikas galvoti apie kitąmet vyksiančią parodą ir kelti klausimą, koks šio renginio tikslas ir kokią naudą jis turi atnešti. Patys LMGAGA nariai, šiemet pirmą kartą pabandę pakeisti Algirdiškio parodos formatą profesionalios veiklos link, džiaugiasi akivaizdžiai suaktyvėjusia veislinės medžiagos rinka ir ragina kolegas sekti jų pavyzdžiu.

VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė.

„Pargriuvau ant savo šlapimo balos…“

,,ŪP“ korespondentė
Dalia URBONIENĖ

Šlapimo nelaikymas yra būklė, apie kurią gėdijamasi kalbėti. Pagal skandinavų studiją, atliktą prieš penkerius metus, maždaug 80 proc. pacientų net penkerius metus nieko nedaro ir niekur nesikreipia. „Nuo šlapimo nelaikymo niekas nemirė“, – kartais teigiama, bet išties galima ir mirti, jei paslysi, pargriūsi ir susilaužysi šlaunikaulio kaklelį. Net 30 proc. tokių atsitikimų baigiasi mirtimi.

Angelinos Mikalauskaitės-Petrauskienės medžio raižinys „Gediminas“.

Tvirta kaip akmuo, trapi kaip gėlė

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ
„ŪP“ korespondentė

Prieš dvejus metus Angelina Mikalauskaitė-Petrauskienė nusprendė pasistatyti svajonių namą. Jis, mintyse subrandintas, ėmė kilti šių metų pavasarį. Dabar – jau su stogu. Lieka vidų įrengti. Įkurtuves moteris ketina švęsti kitąmet – kartu su savo 80-uoju gimtadieniu. Ir namą, ir sklypą, kur jis stovi, būtinai puoš židiniai. Žinoma, pačios Angelinos darbo!
Moteris įgudusi iš skaldytų akmenų mūryti židinius, krosnis, arkas, tvoras. Daugybė žmonių laukdavo ir laukia, kol Angelina visu tuo papuoš jų buitį. Tie, kas Angeliną pavadina „akmenų boba“, sutriktų išvydę jos tapytus arba raižytus paveikslus – jie persmelkti trapumo, romantiškumo.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.