„Ūkininko patarėjas“ Nr. 33, 2015 m. kovo 19 d.

0,43 € 0,22 €

Elektroninis leidinys

„Ūkininko patarėjo“ apskritojo stalo diskusija „Kam skausmingesnis Rytų-Vakarų prekybos karas: Rusijos režimui ar Europos Sąjungos ūkininkams?“

Diskusijos dalyviai – Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos tarybos pirmininkas V. Juodsnukis, kooperatinės bendrovės „Eko tikslas“ direktorius M. Petkevičius, Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Stančikas, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos tarybos narys N. Dubnikovas, diskusijos vedėjas – „Ūkininko patarėjo“ korespondentas A. Aleksandravičius, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys M. Maciulevičius, Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento Ekonominės analizės skyriaus vedėjas E. Pranckevičius, Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktoriaus pavaduotojas R. Jablonskas.

Dėl Krymo aneksijos ir Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje Vakarai prieš metus paskelbė suvaržymus Rusijos bankams, ginklų kompanijoms, nebetiekia Maskvai šiuolaikinių elektronikos sistemų. Atrodytų, rusai turėjo atsakyti tokiomis pačiomis sankcijomis: nebepirkti naujausių vakarietiškų mikroschemų, savo indėlius iš Londono bankų perkelti į Kaimanų, britų Mergelių salų bankus. Tačiau Rusijos-Vakarų ekonominio politinio karo pagrindinėmis aukomis tapo niekuo dėti Europos Sąjungos ūkininkai ir maisto gamintojai (išskyrus grūdų augintojus, kurių Maskva „pasigailėjo“, nes pati tikisi parduoti tarptautinėse rinkose iki 20 mln. t grūdų). O rusai savo kosminiais laivais tebeskraidina ES šalių ir JAV astronautus į Tarptautinę kosminę stotį, ten petys į petį kaip dirbo, taip ir dirba mišrios amerikiečių, rusų, italų įgulos (visi jie kerta amerikietiškus mėsainius, prancūziškus šaldytus špinatus ir šiek tiek nepatogiai jaučiasi tik dėl nesvarumo būsenos, o ne dėl Rusijos embargo).
Kovo 19-20 dienomis ES šalių vadovai Briuselyje iš didžiosios politikos aukštybių nagrinės ES sankcijų ir Rusijos atsakomojo embargo pasekmes. „Ūkininko patarėjas“ ES viršūnių tarybos išvakarėse surengė apskritojo stalo diskusiją „Kam skausmingesnis Rytų-Vakarų prekybos karas: Rusijos režimui ar Europos Sąjungos ūkininkams?“

Prasidėjo pajamų mokesčių deklaravimas. Kas naujo?

Parengė „ŪP“ korespondentė Dalia URBONIENĖ

Antradienį Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčių deklaracijas. Deklaruoti pajamas privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų pajamų ir turi sumokėti pajamų mokestį, bei norintieji susigrąžinti dalį mokesčių dėl įvairių lengvatų.
Kokios yra šių metų pajamų deklaravimo naujovės? Ką svarbu žinoti ūkininkams ir kitiems su žemės ūkiu susijusiems gyventojams? Komentuoja Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita STANKIENĖ.

Įrenginį paukščiams apsvaiginti ūkininkas Linas Zabulionis pasigamino pats.

Produkcija iš ūkių skerdyklų ant prekystalių neužsiguli

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Norint savo ūkyje ne tik auginti gyvūnus, bet ir juos skersti, galima visai nesunkiai tai padaryti. Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) supaprastintus reikalavimus, ūkininkai gali įsirengti mažas skerdyklas. Jose per savaitę galima išpjaustyti ne daugiau kaip 3 tonas mėsos. Tokios skerdyklos leidžia ūkininkams greičiau realizuoti produkciją, juolab kad vartotojai laukia mėsos tiesiai iš ūkininkų. Pirkėjai ją vertina dėl kokybės ir sąlygų, kuriomis gyvūnai laikomi nedideliuose ūkiuose.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.