„Ūkininko patarėjas“ Nr. 33, 2016 m. kovo 22 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kviečių šaknys gražios, gerai išsikerojusios, turi po keturis stiebelius, sakė du agronomai.

Pasėlius gąsdina snyguriuojančios dienos

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Kai savaitgalį laukus nuklojo balta sniego danga, žemdirbiai sunerimo: ar pasėliai atlaikys pavasario permainingus orus, ar šaltukas ir sniegas nepakenks kviečiams ir rapsams. Duonos augintojai sako, kad didžiausias pavojus pasėliams būtų, jeigu temperatūra nukristų iki 10 ar daugiau laipsnių šalčio ir jei taip tęstųsi apie savaitę, tada augalai neatlaikytų tokių kontrastingų gamtos išbandymų. Mažesnis pavojus augalams būtų, jei juos uždengtų sniegas, tada mažesnė grėsmė iššalti. Sinoptikai pranašauja, kad šaltesni orai laikysis visą šią savaitę, sulauksime ir sniego, ir šlapdribos.

Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius sakė labai abejojantis, ar teismą įtikins savivaldybės naujosios valdančiosios daugumos jam metami kaltinimai, nes jie esą nepagrįsti ir turėtų būti atmesti.

Nesutarimų laužą savivaldybėse pakūrė įstatymo leidėjai

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Ne vienas praėjusių metų kovą tiesiogiai išrinktas savivaldybės meras šiandien jaučiasi tarsi sėdėtų ant tuoj sprogsiančio garo katilo. Neprabėgus nė metams, kaip ir prognozavo kai kurie politologai, tarp tiesiogiai žmonių išrinktų savivaldybių vadovų ir pagal partinius kandidatų sąrašus į rajonų ir miestų tarybas patekusių vietos politikų prasidėjo ne tik trintis, bet ir aštrūs nesutarimai. Ypač audringai jie rutuliojasi ten, kur meras yra nepartinis arba priklauso kitai politinei jėgai, negu tarybos valdančioji dauguma. Tapo akivaizdu, kad, nepataisius Vietos savivaldos įstatymo, nesutarimų laužai savivaldybėse nenustos liepsnoję.

LŪS Joniškio skyriaus pirmininkės Lilijos Šermukšnienės nuomone, parama skirstoma netolygiai.

Kompromiso paieškos – lyg antklodės tampymas savon pusėn

Gintarė VAICIEKAVIČIŪTĖ
„ŪP“ korespondentė

„Posėdžiaujame turbūt re-guliariau negu Seimo nariai“, – juokavo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo nariai, vėl susirinkę į išplėstinį posėdį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymo centro „Agroakademija“ salėje. Šįkart bandyta aktualiausias temas išsiaiškinti, anot LŪS pirmininko Jono Talmanto, pasitelkus „sunkiąją artileriją“: posėdyje dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Saulius Bucevičius, žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, Žemės ūkio ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Algirdas Sereika. Ilgos diskusijos turėjo padėti susitarti dėl atrankos ir vertinimo kriterijų įgyvendinant paramos Lietuvos žemės ūkiui programą, aptarti rengiamus Žemės įsigijimo įstatymo pakeitimus.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.