„Lietuvos energijos gamyba“ tapo elektros kainų išvestinių priemonių rinkos formuotoja latvijos kainų zonoje

Nacionalinė Lietuvos elektros energijos gamybos ir prekybos bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“ pirmoji iš Lietuvos elektros rinkos dalyvių tapo rinkos formuotoja (angl. Market Maker) ir ėmė siūlyti finansines išvestines priemones, susietas su kainų skirtumu tarp Latvijos kainų zonoje besiformuojančios kainos ir visos „Nord Pool Spot“ sisteminės kainos EPAD RIGA (angl. Electricity Price Area Differential, EPAD).

„Lietuvos energijos gamyba“ aktyviai prisidės užtikrinant, kad rinkoje nuolat būtų užtikrinamas didesnis sandorių skaičius. Finansiniai produktai, kuriuos išvestinių finansinių priemonių rinkoje „NASDAQ Commodities“ siūlys bendrovė, sudaro galimybę visiems elektros rinkos dalyviams ir finansinėms institucijoms apsisaugoti nuo elektros energijos kainų svyravimo fizinės prekybos biržoje Nord Pool Spot Lietuvos ir Latvijos kainų zonose bei geriau valdyti rizikas, atsirandančias dėl prekybos tarp skirtingų kainų zonų.

„Tapdami rinkos formuotojais siekiame sudaryti kitiems finansinių priemonių rinkos dalyviams didesnes galimybes parduoti ir pirkti už rinkos kainas ir taip prisidėti prie rinkos likvidumo ir skaidrumo didinimo. Mums tai puiki galimybė aktyviai prisidėti prie Lietuvos ir Latvijos elektros rinkos tobulinimo ir didesnės Šiaurės Europos ir Baltijos šalių elektros energijos rinkų integracijos, kuri bus naudinga visiems rinkos dalyviams bei tiems, kurie dar tik svarsto dėl įsitraukimo į Lietuvos ir Latvijos rinką. Naujieji finansiniai instrumentai padidins konkurenciją ir pagerins elektros kainos pasiūlymus visiems rinkos dalyviams, tarp jų ir buitiniams vartotojams Lietuvoje ir Latvijoje“, – pasakojo Juozas Bartlingas, „Lietuvos energijos gamybos“ generalinis direktorius.

„NASDAQ Commodities“ viceprezidentas Georg‘as Aasen‘as sveikino „Lietuvos energijos gamybą“ tapus naująja rinkos formuotoja: „Tokia biržos plėtra yra strategiškai reikšminga ir dar labiau sustiprins mūsų, kaip pačios likvidžiausios ir geriausiai organizuotos elektros energijos išvestinių finansinių priemonių rinkos Europoje, pozicijas.“

Išvestinių finansinių priemonių biržoje „NASDAQ Commodities“ su Latvijos ir Lietuvos kainų zonos indeksais susietų finansinių produktų galima įsigyti nuo 2014 m. lapkričio 11 d. Iki tol biržoje prekiauta finansiniais instrumentais, susietais su elektros energijos kainomis Šiaurės Europos šalyse, Estijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Siekdama prisidėti prie likvidžios elektros energijos išvestinių priemonių rinkos sukūrimo, „Lietuvos energijos gamyba“ prie „NASDAQ Commodities“ prisijungė 2014 m. rugpjūčio pradžioje.

 Daugiau informacijos:

Valentas Neviera, „Lietuvos energijos gamyba“, AB, Korporatyvinės komunikacijos skyriaus vadovas

Tel. 8 619 62019, el. paštas valentas.neviera@le.lt