Į Lietuvos rinką nepateko beveik 19 t nesaugių sezamo sėklų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvos rinką nepateko beveik 19 tonų nesaugių indiškų sezamo sėklų.

Šalčininkų pasienio veterinarijos posto veterinarijos gydytojai, vykdydami importo iš trečiųjų šalių kontrolę, atrinko sezamų sėklų mėginius. Ištyrus laboratorijoje, sėklose nustatyta bakterijų Salmonella senftenberg.

Importuotoja – įmonė ,,Adix Paulina Szewczak“, (Konstantynów Łódzki, Lenkija) įpareigota 18,87 t nesaugių produktų siuntą per 60 dienų saugiai sunaikinti arba grąžinti gamintojui.

Per praėjusius ir šiuos metus Lietuvoje tai jau 5 nesaugių sezamo sėklų siunta iš Indijos, todėl vykdoma sustiprinta šių produktų kontrolė pasienyje.

Apie nesaugias sezamo sėklas Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir žaliavas sistema RASFF.

Salmonelių genties bakterijos sukelia salmoneliozę – ūmią infekcinę žarnyno ligą, kuri pasireiškia plonosios žarnos uždegimu, viduriavimu, karščiavimu, pilvo ir galvos skausmais.