Meras A. Vrubliauskas: „Siūlysiu tarybai mažinti žemės mokesčio tarifą sodininkams“

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas susitiko su Alytaus susivienijimo „Sodai“, vienijančio 19 sodininkų bendrijų pirmininku Fabijonu Delinda dėl sodininkams rūpimų klausimų. Susitikime dalyvavo savivaldybės Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja, vykdanti vedėjo funkcijas, Gintarė Jociunskaitė, mero pavaduotojas Gediminas Krasauskas.

Vienas pagrindinių klausimų susitikime buvo šiais metais pradėtas taikyti naujas 4 proc. žemės mokesčio tarifas sodininkams. Savivaldybės tarybos nustatytas tarifas netenkina sodininkų, nes už arčiau Alytaus miesto esančius sodų sklypus vidutiniškai tenka mokėti 45 litus.

Rajono meras A. Vrubliauskas pritaria sodininkams, todėl mano, kad savivaldybės taryba turėtų dar kartą svarstyti žemės mokesčio klausimą. „Savivaldybės taryba, ko gero, nepakankamai įvertino žemės mokestinę vertę, nebuvo visiškai įsigilinusi į teisės aktų pokyčius. Įstatymų numatytais terminais siūlysiu tarybai svarstyti 1 proc. ar net mažesnį žemės mokesčio tarifą už mėgėjiškų sodų paskirties žemę“, – sakė rajono meras A. Vrubliauskas.

Sodų bendrijų pirmininkas F. Delinda domėjosi galimybe nutiesti dviračių-pėsčiųjų taką nuo Alytaus miesto iki Jurkonių ir Medukštos kaimų, nes transporto eismas link jų yra labai intensyvus, o važiuojamoji kelio dalis siaura. A. Vrubliauskas palaiko šią pirmininko iniciatyvą. „Toje vietoje siauras kelias, dviratininkams ir pėstiesiems nesaugu, todėl dviračių tako įrengimas reikalingas“,- sakė A. Vrubliauskas.
Susitikime taip pat kalbėta apie bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių perdavimą savivaldybei arba jų išpirkimą iš valstybės. Kaip sakė Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Gintarė Jociunskaitė, bendrijos prašymu bendrojo naudojimo žemėje esančius vidaus kelius, atlikus jų kadastrinius matavimus ir nerengiant naujo teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka savivaldybė gali perimti, nuosavybės ar patikėjimo teise valdyti ir tvarkyti. „Išskyrus atvejus, kai bendrija šią bendrojo naudojimo teritorijos dalį išsiperka. Tačiau tvarka, kuria tai įmanoma padaryti vis dar nėra nustatyta,“ – tęsė G. Jociunskaitė.
F. Delinda padėkojo merui A. Vrubliauskui už gražų bendradarbiavimą ir paramą sodininkams, nutiestus kelius į sodų bendrijas „Dobilas“, „Dzūkija“, „Vyturėlis“, „Berželis“.  Savivaldybė daug metų remia sodininkus, šiais metais iš  Sodininkų bendrijų specialiosios  rėmimo programos skyrė  25 tūkst. Lt.
Alytaus rajono savivaldybės informacija