Ministras kviečia Seimo narius tapti neetatiniais aplinkosaugininkais

Siekdamas užtikrinti kuo geresnę ir veiksmingesnę aplinkos apsaugą, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis kreipėsi į Seimo narius kviesdamas juos tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais.
„Aplinkos apsauga, gamtos ir jos išteklių tausojimas – kiekvieno mūsų pareiga. Tikiu, kad geras pavyzdys yra sektinas ir kviečiu prisijungti prie atsakingos veiklos – tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais“, – kvietime rašė V. Mazuronis.
Praėjusių metų spalį supaprastinta neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus įgalinimų suteikimo tvarka pareigūnams ir Seimo nariams. Dabar policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, muitinės, Krašto apsaugos ministerijos pareigūnai ir Seimo nariai neturi laikyti egzamino neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus įgalinimams gauti, o išklauso tik įvadinius mokymus. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams nereikia ir įvadinių mokymų. Taip siekiama gausinti teisinę patirtį ir reikalingas teorines bei praktines žinias turinčių neetatinių inspektorių gretas ir didinti pažeidimų prevenciją.
Prie aplinkos apsaugos ir pažeidimų kontrolės kviečiami prisidėti ne tik Seimo nariai, bet ir visi žmonės, neabejingi gamtai ir supančiai aplinkai, nepakantūs pažeidimams. Neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais gali tapti nepriekaištingos reputacijos aplinkos apsaugos srityje žmonės, sulaukę 18 metų ir išlaikę egzaminus pagal aplinkos ministro nustatytą programą. Daugiau informacijos apie reikalavimus norintiems tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais rasite šioje nuorodoje.
„Mūsų visų dalyvavimas šioje visuomeninėje veikloje ir pagalba tiesiogiai bendraujant su galimais pažeidėjais padės juos sutramdyti, ugdys visuomenės nepakantumą taisyklių nepaisantiems brakonieriams, aplinkos teršėjams ir kitiems pažeidėjams“, – mano V. Mazuronis.
Detalesnę informaciją suteiks regionų aplinkos apsaugos departamentų darbuotojai. Jų kontaktus rasite čia.

Visuomenės informavimo skyrius
2014-03-25