Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos – raštingiausiems mokiniams

Geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusieji mokiniai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos prizais. Diktanto konkurse gausiausiai dalyvavusi ir padariusi mažiausiai klaidų Lietuvos mokyklos klasė – Vilniaus licėjaus 2 A klasė  laimėjo dviejų dienų kelionę į Karaliaučiaus kraštą, į Tolminkiemį, kuriame gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Diktantą rašė 19 šios klasės mokinių, o du pateko į diktanto finalą.
Edukacinę kelionę į Lietuvą (su kelionės apmokėjimu)  laimėjo mažiausiai klaidų diktante padariusieji penki mokiniai iš bendrojo ugdymo mokyklų bei lituanistinių mokyklų užsienyje – iš Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Airijos, Amerikos.
Aktyviausiai diktantą rašė Vokietijos Vasario 16-osios gimnazija, Pelesos vidurinė mokykla, taip pat Kaliningrado lituanistinės mokyklos ir Punsko gimnazijos. Joms ministerija taip pat skirs dovanas.
„Švietimo ir mokslo ministerija šiemet ypač skatino Lietuvos ir užsienyje veikiančių mokyklų bendruomenes – mokinius, tėvus mokytojus – aktyviai dalyvauti jau septintą kartą vykstančiame Nacionaliniame diktante. Juk kalba – tai pats tvirčiausias mus jungiantis ryšys,“- sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Pasak ministro, dalyvavimas Nacionaliniame diktante skatina mokytis ir siekti kalbėti, rašyti taisyklingai bei didžiuotis mūsų lietuvių kalba, ją puoselėti.
Iš viso diktantą rašė daugiau kaip 3500 mokinių iš 140 šalies mokyklų. Aktyviausiai konkurse dalyvavo Raseinių r. Šiluvos vidurinės mokyklos, Klaipėdos „Vėtrungės“, Tauragės „Versmės“, Jonavos Senamiesčio, Kėdainių Šviesiosios, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijų mokiniai. Į diktanto finalą iš viso pateko 41 mokinys, balandžio 12 d. jie varžysis dėl raštingiausio mokinio vardo.
Šiemet pirmąkart diktantą rašė įmonių ir organizacijų darbuotojai. Šioje kategorijoje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“ vieni iš  aktyviausių buvo Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Nacionalinį diktantą iš viso rašė daugiau nei 7000 žmonių. 300 diktantą rašė Lietuvos ambasadose bei lietuvių bendruomenėse užsienyje.
Švietimo ir mokslo ministerija yra Nacionalinio diktanto konkurso partnerė, jo organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius